"זה היה איום לכולנו": המצוד אחר המעורבים בפיגועים בסרי לנקה נמשך

המצוד אחר המעורבים בפיגועים בסרי לנקה נמשך
בסרי לנקה עדיין מתקשים להתמודד עם מתקפת הטרור הקטלנית שגבתה את חייהם של מאות בני אדם. כוחות הביטחון של סרי לנקה היו מעורבים בחילופי ירי והחרימו אמל"ח במהלך פשיטות במזרח המדינה. במהלך אחת מהפשיטות נמצאו מדים ודגלים של דאעש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות הביטחון בסרי לנקה
צילום: צילום: אי-פי

מתקפת הטרור בסרי לנקה: כוחות הביטחון של סרי לנקה היו מעורבים היום (שישי) בחילופי ירי והחרימו אמצעי לחימה במהלך פשיטות שערכו במזרח המדינה. זאת כחלק מהמאמצים לאיתור חשודים במעורבות במתקפת הטרור שאירעה ביום ראשון.


במהלך אחת מהפשיטות היום נמצאו מדים ודגלים של דאעש, 150 מקלות נפץ ורחפן עם מצלמה. לפי הדיווחים במדינה, שבעה חשודים נעצרו בפשיטות.

הבוקר הודיע נשיא סרי לנקה, מאייטריפלה סיריסנה, כי זאהארן חשים, פעיל מוסלמי קיצוני ומי שנחשב למוח שמאחורי הפיגועים הקטלניים במדינה בתחילת השבוע, פוצץ עצמו ומת במלון שנגרילה. חשים הופיע בסרטון של דאעש לאחר שהארגון קיבל עליו אחריות לפיגועים.

עוד אמר הנשיא כי המשטרה מחפשת אחר 140 חשודים בהשתייכות לדאעש. הנשיא שב והאשים את את צמרת המשטרה בטענה כי לא שיתפה את הגורמים הרלוונטיים באפשרות של מתקפת טרור. עד כה נעצרו 76 חשודים במעורבות בפיגועים. בשל האזהרות ממתקפות נוספות, הגבירו הרשויות במדינה את האבטחה ברחובות קולומבו הבירה.

בתוך כך, הודיע סיריסנה כי מפכ"ל המשטרה במדינה התפטר מתפקידו בעקבות מתקפת הטרור בתחילת השבוע, והוסיף כי ימנה מפקד חדש במקומו בקרוב. בעקבות מתקפות הטרור קרא סיריסנה לאזרחי ארצו שלא לראות בבני המיעוט המוסלמי - טרוריסטים. הוא ציין כי לסרי לנקה יש את היכולת לשלוט בפעילות דאעש במדינה. ראש הממשלה אמר כי יתכן שכסף סעודי הגיע לארגונים קיצוניים.

הפופולריים