השליח הרוסי לסוריה: האיראנים עומדים בהבטחתם ורחוקים מהגבול עם ישראל

שליח פוטין לסוריה: איראן רחוקה מגבול ישראל
לפי אלכסנדר לברנטייב, האיראנים עומדים בהתחייבויותם, למרות הכרת טראמפ בריבונות הישראלית על רמת הגולן. שליחו של פוטין התראיין לערוץ ספוטניק בערבית וסיפר כי הכוחות האיראניים רחוקים 80-75 ק"מ מהגבול עם ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין ורוחאני
צילום: צילופ: אי-אף-פי

שליחו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לסוריה, אלכסנדר לברנטייב, התראיין היום (שבת) לערוץ הרוסי ספוטניק ואמר כי "למרות הכרזת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על הכרתו בריבונות ישראל על רמת הגולן, הכוחות האיראניים רחוקים 80-75 ק"מ מהגבול עם ישראל, ועומדים בהבטחות שלהם".

לברנטייב הוסיף: "הגענו להסכם עם חברינו האיראנים שחלק מהיחידות בגבול בין ישראל לסוריה יהיו רחוקות מהגבול, כדי לערוב לביטחון באזור הדרומי שנכלל באזורים שעלולים להיות נפיצים". עוד אמר כי מוסקווה אינה שוללת את הרעיון של הקמת "קבוצת פעולה בינלאומית" שתעסוק בנסיגה של הכוחות הזרים מסוריה, אך קודם כל המצב בסוריה חייב להתייצב.

בשבוע שעבר, גורם צבאי סורי הכחיש דיווחים שהופצו שלפיהם קרבות פרצו בין הכוחות הרוסיים לכוחות האיראניים באזור דיר א-זור במזרח סוריה ובמחוז חלב בצפון המדינה. לדברי הגורם, הדיווחים חסרי בסיס ואינם נכונים. במקביל, נשיא סוריה בשאר אל-אסד נפגש עם שני בכירים רוסים, ודן איתם בשיתוף הפעולה הכלכלי, המסחרי, המדעי והטכנולוגי בין המדינות.

הפופולריים