צבא הודו: נמצאו עקבותיו של איש השלג המיתולוגי - "יטי"

צבא הודו: נמצאו עקבותיו של איש השלג - "יטי"
בציוץ של הצבא נטען כי משלחת מטפסי הרים של הצבא מצאה את עקבות רגליה של הדמות המסתורית הנפוצה במיתולוגיה הנפאלית. העקבות התגלו בסיור ליד הר מקאלו בגבול נפאל וסין, אזור שבו דיווחו בעבר מטפסים שראו את איש השלג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עקבות יטי
צילום:

צבא הודו צייץ הבוקר (שלישי) כי משלחת מטפסי הרים מטעמו מצאה את עקבות רגליו של "יטי", איש השלג המסתורי הנפוץ במיתולוגיה הנפאלית. בציוץ של צבא הודו נכתב כי חברי המשלחת הבחינו לפני כשבועיים בעקבות רגליים יוצאות דופן וחריגות בגדולן בשלג, במהלך אחד הסיורים שביצעו ליד בסיס היציאה לטיפוס על הר מקאלו, מההרים הגבוהים שבאזור ההימלאיה בגבול נפאל וסין.

חברי המשלחת מדדו ומצאו כי גודל כל עקבה שהושארה בשלג היה כ-80 סנטימטרים ורוחבה כ-40 סנטימטרים. הציוץ לווה גם בתמונות שצילמו חברי המשלחת במקום. הר מקאלו נמצא מעל פארק מקאלו-בארון, ערבה מרוחקת שבה חיפשו חוקרים בעבר את איש השלג.

יטי הוא מקבילו האסיאתי של ביגפוט המסתורי החי, לפי הסיפורים, ביערות צפון אמריקה. לפי המיתולוגיה הנפאלית מדובר בענק דמוי קוף או דב, הנודד בפסגות המושלגות של הרי ההימלאיה. סיפורים על מפגשים עמו הפכו חלק מהפולקלור הנפאלי, אך דמותו לא תועדה מעולם וכך גם הפעם.  

בשנת 2008 סיפרו מטפסי הרים יפנים ששבו מטיפוס במערב נפאל, כי נתקלו בעקבות רגליו של היצור המסתורי, אולם הם לא צילמו אותן על אף שנשאו עמם מצלמות וחצובות. דגימות שיער שנאספו באזור ושנבחנו לפני כשנתיים בחשד כי הן שייכות ליטי, נמצאו כשרידי פרוותם של דובים.

הפופולריים