אברהם גרנט: אני צועד לכבוד אבא שלי שקבר את הוריו בגיל 13

גרנט במצעד החיים: צועד למען אבא שקבר את הוריו
מצעד החיים בפולין, הנערך בפעם ה-31, מוקדש השנה לזכר יהדות יוון. אלפי בני נוער יהודים מישראל ומן העולם השתתפו באירוע. הרב לאו: למצעד החיים הראשון הגיעו 700 אנשים, ב-2005 כבר לא היה מקום בבתי המלון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מצעד החיים
צילום: צילום מסך

"אבא שלי קבר את הוריו במו ידיו כשהיה בן 13": כך אמר היום (חמישי) מאמן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר, אברהם גרנט, במצעד החיים ה-31 על אדמת פולין. זאת במסגרת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. אלפי בני נוער יהודים מישראל ומן העולם צעדו מרחק של 3.2 קילומטרים מאושוויץ לבירקנאו.


"חשוב לי להיות פה בגלל אבא שלי, הוא ניצול שואה, הוא קבר את הוריו ואחיותיו במו ידיו כשהיה בן 13, ועדיין היה שמח ואופטימי. אני צריך לעשות את זה למרות שהוא לא אהב את העיסוק שלי בעבר", אמר מאמן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר.

הרב ישראל מאיר לאו, ותיק הצועדים, אמר: "אני זוכר שבמצעד הראשון אמרו שזאת הפעם האחרונה שייצעדו. הם חשבו שאף אחד לא יבוא. הגענו ל-18 אלף צועדים ב-2005 כשאריק שרון היה ראש הממשלה. יותר מזה אי אפשר היה - לא היו מקומות באוטבוסים ובבתי המלון. התחלנו עם 700 צועדים והגענו ל-1,500, והמצעד הזה צובר תאוצה. גם אם אנחנו רוצים לשכוח את האירועים בעולם - אירועים כמו בפיטסבורג לא מאפשרים זאת".

האירוע מוקדש השנה לזכר יהדות יוון ואחד המשתתפים במצעד הוא הזמר יהודה פוליקר שנטל חלק בשורה של אירועים וטקסים שנערכו בפולין. כמו כן נוטלת חלק באירוע משלחת של קבוצת הכדורגל צ'לסי. את משלחת ארצות הברית במצעד מוביל שגריר ארצות הברית בישראל, דייויד פרידמן.
הפופולריים