דיווח: לבית הכנסת בקליפורניה שבו אירע הפיגוע אושר מימון אבטחה בספטמבר

דיווח: לבית הכנסת בקליפורניה היה מימון אבטחה
על פי הדיווח, הועברו לבית הכנסת 150 אלף דולר לטובת שירותי אבטחה כבר בספטמבר - הרבה לפני אירוע הירי. הכסף הגיע בפועל במארס ולטענת האחראי על הביטחון זה לא השאיר מספיק זמן כדי לשכור מאבטחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הירי בקליפורניה
צילום: צילום: אי-פי

אירוע הירי בקליפורניה: בית הכנסת שבו אירע אירוע הירי ביום שבת, קיבל מענק בגובה 150 אלף דולר בספטמבר לטובת אבטחת המקום, כך דיווחה היום (חמישי) סוכנות הידיעות אי-פי. הכסף עצמו הגיע רק בחודש מארס, ולטענת הרב שאחראי על אבטחת מוסדות חב"ד בקליפורניה, זה לא השאיר להם מספיק זמן כדי לשלם לחברת האבטחה. באירוע הירי נרצחה אשה אחת - לורה גילברט קיי - ונפצעו שלושה, בהם רב הקהילה.

הרב ישראל גולדשטיין, שנפצע בידו, הודה לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כשנפגש עמו במדשאת הבית הלבן. "אדוני הנשיא, כאשר התקשרת אליי כאשר ישבתי בבית בוכה. אתה האדם שהתחיל את תהליך ההחלמה שלי", אמר הרב.


היורה, ג'ון אירנסט בן ה-19, נכנס למקום כשהוא חמוש ברובה, פתח באש והחל בהימלטות. שוטר ירה לעברו ולא פגע בו אך לבסוף הוא נעצר. כשעה לפני אירוע הירי פרסם אירנסט רשומה בה כתב שקיבל השראה למעשה מברנטון טארנט, שביצע את הטבח במסגדים בעיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד בחודש מארס. הוא הוסיף שתכנן את המעשה במשך ארבעה שבועות וכי היה לו שותף שסיפק לו מימון.

אירנסט הודה כי הוא האיש שעומד מאחורי מאחורי הצתת מסגד לפני כחודש בעיר אסקונדידו, צפונית-מזרחית לסן דייגו. בנוסף ברשומה הוא שיבח את היורה שביצע את הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג. 

הרבה יעל רידברג מסן דייגו אמרה בריאיון לאריה גולן: "יש עכשיו בארצות הברית סרטן של אנטישמיות, ממש גזענות שאפשר להגיד שלא ראינו דבר כזה הרבה זמן. אחרי פיטסבורג כל בית כנסת נכנס לשיחות על ביטחון. אבל שנאה פלוס השגת נשק אוטומטי, זה לא משנה איזו אבטחה יש לכם, כי הדברים האלה ביחד לא נותן לאף אחד ביטחון".

הפופולריים