פומפאו: אם ארה"ב תותקף על ידי חיזבאללה – נראה את איראן אחראית

"אם נותקף ע"י חיזבאללה נראה באיראן אחראית"
שר החוץ האמריקני התייחס לשליחת נושאת המטוסים למזרח התיכון, ושלח מסר מאיים לטהראן. גורם ביטחוני גורם ל"וושינגטון פוסט": יש להם מידע שאיראן מתכננת לפגוע באינטרסים אמריקנים באיזור.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, שיגר הבוקר (שני) איום לעבר איראן על רקע שליחת נושאת המטוסים למזרח התיכון. בשיחה עם כתבים אמר פומפאו כי "אם ארצות תותקף בידי חיזבאללה או ארגון אחר המסונף לאיראן - אנחנו נראה באיראן אחראים לכך". 

הוא התייחס להחלטה על שליחת נושאת המטוסים לאזור והסביר: "זה משהו שאנחנו עבדנו עליו בתקופה האחרונה. נראה באיראן אחראית אם אינטרסים אמריקנים ייפגעו". גורם בטחוני אמר ל"וושינגטון פוסט" כי יש להם מידע שאיראן ושלוחותיה מתכננים כנראה לפגוע באינטרסים אמריקנים באיזור.

מוקדם יותר הודיעה ארצות הברית כי היא שולחת כוחות מיוחדים לפיקוד המזרח התיכון. זאת על מנת לשלוח מסר לאיראן, לפיו כל פגיעה באינטרסים אמריקניים או התקפה על בנות בריתה של ארצות הברית באזור תיתקל בתגובה הרסנית. בין היתר שולחת ארצות הברית למזרח התיכון נושאת מטוסים וכוחות צבאיים נוספים.

היועץ לביטחון לאומי של הממשל האמריקני ג'ון בולטון אמר כי הצעד מתבצע בשל "שורה של סימני אזהרה מחשידים". בולטון הוסיף: "פנינו לא למלחמה נגד איראן, אך אנו ערוכים להשיב לכל צעד תוקפני או מתגרה".

הפופולריים