הקריקטורה האנטישמית: מו"ל "ניו יורק טיימס" התנצל בפני רבנים

מו"ל "ניו יורק טיימס" התנצל בפני רבנים
אחרי הקריקטורה האנטישמית: עורך העמוד והמו"ל נפגשו עם 12 רבנים. "הייתה שיחה פתוחה וכנה והעורך הכיר בכך שמדובר בביטוי אנטישמי", אמר אחד הרבנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

אחרי האיור האנטישמי של הנשיא טראמפ לבוש כחרדי ונמשך על ידי כלב בדמות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מו"ל עיתון ה"ניו יורק טיימס" ועורך העמוד שאישר את הפרסום נפגשו עם 12 רבנים והתנצלו בפניהם.

"הייתה שיחה פתוחה וכנה, ועורך העמוד הכיר בכך שמדובר בקריקטורה אנטישמית", אמר הרב ג'וזף פוטסניק, שיזם את הפגישה. "זו הייתה הזדמנות עבור כולם להביע את רגשותיהם". עוד הוא הוסיף שהפגישה נסובה גם סביב קו הסיקור של העיתון כלפי ישראל.

כבר בסוף החודש שעבר התנצלו בעיתון פעם נוספת על הקריקטורה האנטישמית שהופיעה במדור הדעות. לאחר הפרסום החלו להישמע ביקורות קשות על העיתון מכיוונים רבים.

במערכת העיתון מיהרו להסיר את היצירה מאתר האינטרנט. גל הביקורות לא נפסק, ובהתנצלות הנוספת שפורסמה נכתב: "אנחנו מתנצלים על הפרסום האנטישמי ומתחייבים כי הדבר לא יחזור שנית. פרסומים כאלו מסוכנים במיוחד לאור העובדה שהאנטישמיות נמצאת בעלייה ברחבי העולם. מבדיקה שערכנו התברר כי היה כשל בתהליך העריכה כשעורך בודד קיבל את ההחלטה לפרסם את הקריקטורה. יהיו שינויים משמעותיים (בעיתון)".

הפופולריים