טראמפ על שיחות הסחר עם סין: "לא צריך למהר לחתום על הסכם"

טראמפ על הסחר עם סין: "אין צורך למהר להסכם"
נשיא ארצות הברית התייחס להחלטה להעלות את המכסים על תוצרת סינית בטוויטר, וכתב: "המכסים ישככו את חוסר האיזון שקיים ביחסי הסחר בין המדינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבורסה בסין
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, התייחס היום (שישי) בטוויטר להחלטתו להעלות את גובה המכסים על ייבוא מוצרים סינים: "המכסים הללו יביאו הון רב יותר לקופת המדינה וישככו את חוסר האיזון שקיים ביחסי הסחר בין המדינות". לגבי שיחות הסחר עם סין, שנמשכות גם היום, כתב טראמפ כי "אין צורך למהר כדי לחתום על הסכם".

נשיא ארצות הברית העלה הלילה את שיעור המכס על תוצרת סינית, מ־10% ל־25%, בשווי 200 מיליארד דולר. זאת במסגרת הסכסוך בין שתי המדינות, וביומו הראשון של השיחות בין צוותי המשא והמתן בעניין גיבוש הסכם סחר. לטענת טראמפ, בסין אמרו בתגובה כי ינקטו "אמצעי נגד הכרחיים", אך לא נמסר באילו אמצעים מדובר.

לפני כשנה הכריז טראמפ על הטלת מכסים בגובה 25% על ייבוא מוצרים סיניים, בשווי של 50 מיליארד דולרים, ובכך החריף את הסכסוך בין ארצות הברית לסין. חוקרים מאוניברסיטת שיקגו והבנק המרכזי אמרו כי בעקבות הטלת המכסים בשנה שעברה, מחירי מכונות הכביסה עלו ב-12% עבור הצרכן האמריקני. עם זאת, לפני כחודש דיווחה סין כי הייצוא שלה לארצות הברית גדל במהלך חודש מארס ב-10.16%, על אף המכסים במיליארדי דולרים שהוטלו עליה. היבוא מארצות הברית פחת ב-21%.

הפופולריים