טראמפ הורה להטיל מכסים על כל הסחורות המיובאות מסין

טראמפ הורה להטיל מכסים על כל הסחורות מסין
מדובר על הטלת מכסים בהיקף של 300 מיליארד דולרים. קודם לכן אמר הנשיא האמריקני כי השיחות עם בייג'ינג היו מועילות וכנות, אך הוסיף כי הוא לא ממהר לחתום על הסכם סחר חדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סוף למלחמת הסחר?: בארה"ב ובסין נערכים לפגישת טראמפ ושי
צילום:

מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הורה הלילה (שבת) להטיל מכסים על כל הסחורות המיובאות מסין, בהיקף של 300 מיליארד דולרים. נציב הסחר של ארצות הברית, רוברט לייתהייזר, הודיע כי הנשיא האמריקני הורה לנקוט את הצעדים הנדרשים לקראת יישום ההחלטה, והוסיף כי ביום שני יפורסמו הפרטים המלאים בעניין.

אתמול אמר טראמפ כי השיחות בין וושינגטון לבייג'ינג בנושא, שנמשכו יומיים, היו מועילות וכנות. "הקשרים ביני לבין נשיא סין, שי, נותרו טובים", ציין טראמפ בטוויטר. לצד זאת אמר טראמפ כי הוא אינו נחפז לחתום על הסכם סחר חדש עם סין. "המכסים הללו יביאו הון רב יותר לקופת המדינה וישככו את חוסר האיזון שקיים ביחסי הסחר בין המדינות", אמר נשיא ארצות הברית.

שלשום ארצות הברית הטילה מכסים על מוצרים סיניים בהיקף של 200 מיליארד דולרים. טראמפ אמר לאחר מכן כי התקדמות של ממש במגעים עם בייג'ינג עשויה להוביל להסרת המכסים.

לפני כשנה הכריז טראמפ על הטלת מכסים בגובה 25% על ייבוא מוצרים סיניים, בשווי של 50 מיליארד דולרים, ובכך החריף את הסכסוך בין ארצות הברית לסין. חוקרים מאוניברסיטת שיקגו והבנק המרכזי אמרו כי בעקבות הטלת המכסים בשנה שעברה, מחירי מכונות הכביסה עלו ב-12% עבור הצרכן האמריקני. עם זאת, לפני כחודש דיווחה סין כי הייצוא שלה לארצות הברית גדל במהלך חודש מארס ב-10.16%, על אף המכסים במיליארדי דולרים שהוטלו עליה. היבוא מארצות הברית פחת ב-21%.

הפופולריים