מפקד משמרות המהפכה: "אם ארה"ב תבצע מהלך - נפגע להם בראש"

סלאמי: "אם ארה"ב תבצע מהלך - נפגע להם בראש"
לדברי חוסיין סלאמי, שליחת נושאת המטוסים האמריקנית לאזור מהווה לוחמה פסיכולוגית בלבד. דיווח בעיתון א-שרק אל אווסט: מזכיר המדינה פומפאו, הזהיר בביקורו בעיראק שארצו תגיב אם המיליציות החמושות המקורבות לאיראן יפגעו באינטרסים שלה בעיראק או באזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מפקד משמרות המהפכה האיראניים, חוסיין סלאמי, אמר היום (ראשון) כי ארצות הברית אינה מסוגלת לנהל מלחמה עם איראן וכי שליחת נושאת המטוסים לאזור מהווה לוחמה פסיכולוגית. הוא אף שיגר איום לעבר המעצמה ואמר כי "אם ארה"ב תבצע מהלך - נפגע להם בראש".


בתוך כך דיווח הבוקר העיתון א-שרק אל-אווסט מפי פוליטיקאי עיראקי המקורב לשיחות בין ארצות הברית לעיראק, ששר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הזהיר בביקורו בעיראק בשבוע שעבר שארצו לא תשב בחיבוק ידיים, אם המיליציות החמושות המקורבות לאיראן ינקטו פעולה שתפגע באינטרסים שלה בעיראק או באזור. לפי אותו פוליטיקאי, פומפאו עמל על כך שהממשל בבגדאד יישא באחריות לרסן את אותן מיליציות.

בד בבד דובר השבטים הערבים בעיראק, מזאחם אל-חווית, טען בשיחה עם רשת אל-ערביה הסעודית, כי בני השבטים שנמצאים בקרבת בסיסי המיליציות השיעיות שנתמכות באיראן הוזהרו באחרונה. לטענתו, בבסיסים הוצבו טילים בליסטיים שנועדו לפגוע בבסיסי הכוחות האמריקניים. לדבריו, האזהרות הועברו מתוך חשש "שהתקיפה האמריקנית נגד איראן צפויה וקרובה מאוד". בעבר היו שבטים ערבים בעיראק שהתנערו מאותו דובר.

בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, האלוף במילואים עמוס ידלין, כי אנחנו רחוקים מעימות צבאי מלא בין ארצות הברית ואיראן. "אלה צעדים שבאים לשדר הרתעה ולומר לאיראנים שגילו את מה שהם מתכננים לעשות. האיראנים מסכמים שנה בעייתית מבחינתם והסנקציות מאוד כואבות להם. הם החליטו בעקבות הצעדים האמריקניים האחרונים שהם חייבי םלעשות משהו".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

אתמול הודיע הפנטגון על שליחה של אוניית תקיפה וסוללת טילי פטריוט למזרח התיכון, בנוסף על נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" וכוח המפציצים שנשלחו לאזור. בדיווח של רשת CNN פורסם כי הבית הלבן העביר לשוויץ את מספר הטלפון של הנשיא טראמפ, על מנת שהאיראנים יוכלו להתקשר אליו - אם יבקשו במפורש את המספר. סגן שר החוץ האיראני, סעד עבאס ארקג'י, הגיב לדיווח: "אם האמריקנים רוצים להתקשר, יש להם את המספר שלנו. אם וושינגטון מעוניינת לתקשר עם טהראן עליה לפנות ישירות ולא דרך מתווכים".

הפופולריים