עומס יתר: הערים שלא רוצות תיירים

עומס יתר: הערים שלא רוצות תיירים
מסתבר שלא מעט ערים מפורסמות העולם רוצות להפסיק את זרם המבקרים לתחומן. ונציה, ברצלונה ודוברובניק הן דוגמאות מוחשיות לתופעה. גם אתרי הטבע ניזוקים בשל זרם התיירים. ולמה ישראל לא ממצה את הפוטנציאל שלה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזהרת מסע - סדרת הכתבות
צילום: אין

לרוב, תיירות נחשבת לתופעה מבורכת ומדינות רבות מעוניינות שתיירים יגיעו אליהן וישמשו כזרז לצמיחה כלכלית. אולם מסתבר תושבים בחלק מהערים בעולם החליטו להגיד "עד כאן" לתופעת התיירות. זהו המצב בוונציה. תושבים מקומיים רבים סבורים שהתיירים גורמים לעומסים בעיר ומעלים את מחירי הדיור.

צפו בפרק הראשון בסדרה - הצפה בוונציה 

עיר הנמל הקרואטית דוברובניק הפכה ליעד מבוקש לתיירים מאז שצולמה שם משחקי הכס. עומס התיירים במקום הפך את החיים בתוך החומות לבלתי נסבלים, ומספר התושבים שם ממשיך לרדת. בינתיים ראש העיר מנסה למצוא פתרונות כדי להיטיב גם עם המבקרים הזמניים וגם עם תושבי העיר. 

צפו בפרק השני בסדרה

עודף תיירים פוגע לא רק בערים, גם בשמורות הטבע נאלצים להתמודד עם ההשלכות של עומס יתר, שגורם לא פעם לנזקים בלתי הפיכים. הפארקים הקסומים בארצות הברית כבר הפכו ממזמן מחוויה של בריחה מהרעש של העיר, לסיוט של עמידה בפקקים ותורים אינסופיים.

צפו בפרק השלישי בסדרה

ישראל מתגאה בשיא של יותר מ-4 מיליון תיירים מהעולם שמבקרים כאן. האם אנחנו באמת יודעים לשווק נכון ערים כמו ירושלים עם ההיסטוריה המפוארת שלה ואתרים נוצריים שעל פי ההערכות יכולים למשוך עשרות מילונים של תיירים?

צפו בפרק הרביעי בסדרה

מסתבר שגם בברצלונה לא כולם מרוצים מזרם התיירים ומכריזים כי אלו המגיעים לטייל בעיר "הם אסון". זה גם הפך לנושא חם במערכת הבחירות המוניציפלית. 

צפו בפרק החמישי בסדרה 

הפופולריים