נציג ונצואלה בוושינגטון הגישה בקשה לסיוע מארה"ב

שגרירות ונצואלה בוושינגטון ביקשה סיוע מארה"ב
מגיש הבקשה הוא קרלוס וקיו, דיפלומט ונצואלני המשמש כשגרירו של ראש האופוזיציה, חואן גואידו, בבירה האמריקנית. ביום שבת גואידו הנחה את נציגו בוושינגטון לפתוח "ערוץ תקשורת ישיר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

נציג האופוזיציה של ונצואלה בוושינגטון הגיש בסוף השבוע בקשה רשמית לסיוע אסטרטגי ואופרטיבי מפיקוד הדרום של ארצות הברית. מגיש הבקשה הוא קרלוס וקיו, דיפלומט ונצואלני המשמש כשגרירו של ראש האופוזיציה, חואן גואידו, בבירה האמריקנית. 

ביום שבת אמר גואידו כי הנחה את נציגו בוושינגטון לפתוח מה שכינה, ערוץ תקשורת ישיר, לקראת אפשרות של תיאום צבאי עם ארצות הברית. לאחרונה שבו ואמרו גורמים אמריקניים בכירים, בראשם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, כי "כל האופציות על השולחן" בהתייחס לסילוקו של ניקולס מדורו מכס הנשיאות בוונצואלה.

בשבוע שעבר פורסם כי סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, צפוי לקדם תמריצים חדשים לצבא ונצואלה על מנת שימרוד בנשיא המדינה ניקולס מדורו. פנס צפוי להודיע על הטלת סנקציות נוספות, ויציע סיוע אמריקני לפליטים שנמלטו מהמדינה. לדברי הבכיר, נאומו של פנס צפוי לתאר את הכוונות המפורטות של הממשל בעקבות ההפגנות ההמוניות שהוביל מנהיג האופוזיציה, חואן גואידו, שנתמך על ידי ארצות הברית.

לפני שבועיים, הוציא גואידו אלפי מפגינים לרחובות בירת ונצואלה קראקס. המוני המפגינים, שתומכים באופוזיציה, צעדו לכיוון ארמון הנשיאות בבירה, ובעימותים שפרצו נפצעו לפחות 56 בני אדם ו-11 נעצרו. עיתונאית מקומית דיווחה כי המהלך של גואידו תוכנן זמן רב מראש, והייתה לו תמיכה צבאית חזקה. לטענתה, חלק מהחיילים נסוגו לבסוף מהתוכנית.

הפופולריים