טראמפ על איראן: "אם הם יעשו משהו, זו תהיה טעות גדולה"

טראמפ: "אם איראן תעשה משהו, זו תהיה טעות"
בפגישה עם ראש ממשלת הונגריה אמר נשיא ארה"ב כי ארצו עוקבת מה שקורה עם הרפובליקה האסלאמית. בעניין מלחמת הסחר עם סין אמר טראמפ כי אינו מוכן לאפשר יותר לסין להיות ביתרון על פני ארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס הערב (שני) למתיחות עם איראן ואמר כי "אם הם יעשו משהו, זו תהיה טעות גדולה". בפגישה עם ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, בחדר הסגלגל בבית הלבן, אמר טראמפ כי ארצות הברית עוקבת אחר מה שקורה עם הרפובליקה האסלאמית.

בתיעוד שפורסם מוקדם יותר היום, נראה הנזק שנגרם לספינה הנורווגית "אנדרה ויקטוריה" שנחבלה מול חופי איחוד האמירויות. בפעולת החבלה שהתרחשה אתמול נפגעו שתי מכליות נפט סעודיות וספינה של איחוד האמירויות. בתיעוד נראה החור שנפער בסירה בעקבות המעשה, וטרם ידוע מי עומד מאחוריו אולם איראן הייתה הכתובת הראשונה שאליה הופנו אצבעות כחשודה במעשה.

בפגישתו הערב עם ראש ממשלת הונגריה אורבן, טראמפ התייחס גם למתיחות עם סין בסוגיית הסחר ואמר כי הוא אינו מוכן לאפשר יותר לסין להיות ביתרון על פני ארצות הברית. הוא לא פירט לגבי התקדמות שיחות הסחר בין וושינגטון לבייג'ינג, אך אמר שייפגש עם נשיא סין שי ואת נשיא רוסיה פוטין בפסגת ג'י 20, והוסיף כי הוא משוכנע שזו תניב פירות. עם זאת, בקרמלין הכחישו כי סוכם על פגישה בין טראמפ ופוטין.

לנוכח צעדי סין מהיום, הזהיר טראמפ כי ייתכנו צעדי תגובה משני הצדדים במסגרת מה שהגדיר "מלחמת הסחר" בין המדינות.

הפופולריים