המתיחות מול איראן: "ארה"ב בוחנת שליחת חיילים למזרח התיכון"

"ארה"ב בוחנת שליחת חיילים למזרח התיכון"
לפי דיווח הניו יורק טיימס, שר ההגנה האמריקני הציג תוכניות לשליחת עד 120 אלף חיילים לאזור. ברקע, גורם המקורב למודיעין האמריקני אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ההערכה היא שטהראן עומדת מאחורי החבלה, אף שאין לכך הוכחה חותכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

שר ההגנה של ארצות הברית, פטריק שנהאן, הציג תוכנית לשליחת עד 120 אלף חיילים למזרח התיכון במקרה שאיראן תתקוף כוחות אמריקנים או תאיץ פיתוח של נשק גרעיני - כך דיווח הבוקר (שלישי) העיתון ניו יורק טיימס. לפי הדיווח, את התוכנית מוביל היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון. עם זאת, לא ברורה עמדתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לגבי שליחת כוחות גדולים למזרח התיכון, לאחר שצמצם את הפעילות האמריקנית בסוריה ובאפגניסטן. 

אמש אמר גורם המקורב לסוכנויות המודיעין האמריקניות כי לפי ההערכות, איראן עומדת מאחורי החבלה בארבעת כלי השייט במפרץ הפרסי. עם זאת, לדבריו, אין לכך הוכחה חותכת. הגורם אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מדובר בסוג הפעולות שאיראן עושה. 

מוקדם יותר פורסם תיעוד הנזק שנגרם לספינה הנורווגית "אנדרה ויקטוריה" שנחבלה מול חופי איחוד האמירויות. בפעולת החבלה נפגעו שתי מכליות נפט סעודיות וספינה של איחוד האמירויות.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס למתיחות עם איראן ואמר כי "אם הם יעשו משהו, זו תהיה טעות גדולה". בפגישה עם ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, בחדר הסגלגל בבית הלבן, אמר טראמפ כי ארצות הברית עוקבת אחר מה שקורה עם הרפובליקה האסלאמית.

הפופולריים