בכיר איראני לטראמפ: "רצית הסכם טוב יותר? נראה שתקבל מלחמה"

בכיר איראני לטראמפ: הסכם אחר? אולי תקבל מלחמה
דבריו של יועצו של הנשיא רוחאני מגיעים על רקע הדיווח שלפיו בארה"ב הציגו תוכנית לשליחת עשרות אלפי חיילים למזרח התיכון - במקרה שאיראן תתקוף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא איראן חסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

המתיחות בין ארה"ב לאיראן: יועצו של נשיא איראן חסן רוחאני צייץ היום (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו פנייה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שבה כתב: "רצית הסכם טוב יותר? נראה שבסוף אתה הולך לקבל מלחמה".

הדברים מגיעים על רקע הדיווח הבוקר שלפיו שר ההגנה של ארצות הברית, פטריק שנהאן, הציג תוכנית לשליחת עד 120 אלף חיילים למזרח התיכון במקרה שאיראן תתקוף כוחות אמריקנים או תאיץ פיתוח של נשק גרעיני.

לפי הדיווח, את התוכנית מוביל היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון. עם זאת, לא ברורה עמדתו של טראמפ לגבי שליחת כוחות גדולים למזרח התיכון, לאחר שצמצם את הפעילות האמריקנית בסוריה ובאפגניסטן. 

אמש אמר גורם המקורב לסוכנויות המודיעין האמריקניות כי לפי ההערכות, איראן עומדת מאחורי החבלה בארבעת כלי השייט במפרץ הפרסי. עם זאת, לדבריו, אין לכך הוכחה חותכת. הגורם אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מדובר בסוג הפעולות שאיראן עושה. 

מוקדם יותר פורסם תיעוד הנזק שנגרם לספינה הנורווגית "אנדרה ויקטוריה" שהותקפה מול חופי איחוד האמירויות. בפעולת החבלה נפגעו שתי מכליות נפט סעודיות וספינה של איחוד האמירויות.

הפופולריים