חשש מטרור וחטיפה: ארה"ב ממליצה לאמריקנים לא לנסוע לעיראק

חשש מטרור: ארה"ב לאמריקנים - אל תסעו לעיראק
משרד החוץ האמריקני העלה את אזהרת המסע שלו למדינה והורה לאמריקנים שלא לנסוע לאזור ועל הוצאת עובדים לא חיוניים מהנציגויות בבגדאד ואירביל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

חשש מאיומי טרור וחטיפה: משרד החוץ האמריקני העלה אתמול (רביעי) את אזהרת המסע שלו לעיראק, והמליץ לאמריקנים שלא לנסוע למדינה. במשרד החוץ הבהירו כי יוכלו לספק הגנה מוגבלת על אמריקנים, והורה על הוצאת עובדים לא חיוניים מהנציגויות בבגדאד ואירביל. אזהרת המסע התעדכנה בהמשך להוראת מחלקת המדינה האמריקנית על פינוי עובדי ממשל לא חיוניים מעיראק.

בתוך כך, ביצעה הבוקר הקואליציה הערבית, בהובלת סעודיה, הפועלת נגד המורדים החות'ים הפרו־איראניים בתימן, תקיפה של שורת יעדים בבירה צנעא. בהודעה מטעם הקואליציה הערבית נמסר כי התקיפות הן חלק מפעולה שנועדה להגביל את היכולות של המורדים החות'ים לבצע פעולות עוינות. האזרחים באזור התבקשו להתרחק מהמקומות המותקפים.

שלשום ביצעו המורדים החות'ים בתימן מתקפת מל"טים שכוונה לשני מתקני נפט בסעודיה של חברת ארמקו. במוסקווה הבהירו אתמול כי רוסיה לא קיבלה שום ערבויות משר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, בעניין איראן וכי "המצב מוביל לכיוון של הסלמה, וזאת בשל הלחץ של וושינגטון על טהרן".

שלשום תקפה איראן, באמצעות המורדים בתימן, מתקני שאיבה של ענקית הנפט עראמקו, לא הרחק מבירת סעודיה ריאד, במטרה לפגוע בייצוא הנפט העולמי ולהשפיע על מחיר הנפט בבורסת וול סטריט.

הפופולריים