ראש עיריית ניו יורק הכריז: אתמודד לנשיאות ארה"ב 2020

ראש עיריית ניו יורק: אתמודד לנשיאות ארה"ב
ביל דה בלאזיו הכריז באופן רשמי כי ירוץ לנשיאות ארה"ב במסגרת הפריימריז הדמוקרטים. בסרטון ביוטיוב לקראת הבחירות הוא תקף את המדיניות הכלכלית של טראמפ: "יש המון כסף במדינה. יש המון כסף בעולם. זה נמצא בידיים הלא נכונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הכריז היום (חמישי) באופן רשמי על ריצתו לתפקיד נשיא ארה"ב במסגרת הפריימריז הדמוקרטים. בסרטון שפרסם בלאזיו ביוטיוב לקראת הבחירות הוא תקף את מדיניות הכלכלית טראמפ: "יש המון כסף במדינה. יש המון כסף בעולם. זה נמצא בידיים הלא נכונות. האג'נדה שלנו שמה את המשפחות העובדות בראש. אנשים מרגישים כאן תקועים ואפילו שאנחנו צועדים אחורה".

בהמשך תקף בלאזיו גם את מדיניות ההגירה של נשיא ארה"ב: "כשטראמפ החל להפריד משפחות של מהגרים שלחנו עורכי דין לגבול כדי לעזור להם - גם כשהוא איים עלינו. אל תפחדו מבריונים – הילחמו בהם. כראש עיריית ניו יורק עשיתי בדיוק את זה". על ביטוח הבריאות בארה"ב אמר: "אנחנו מאמינים שזאת זכות יסוד חוקתית. זה אמור להיות נגיש כלכלית לכולם".

בלאזיו יתמודד בפריימריז הדמוקרטים, בין היתר, מול סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, שהכריז גם הוא בחודש שעבר כי יתמודד לנשיאות מטעם המפלגה. "ערכי הליבה שלנו, המיצוב שלנו בעולם, הדמוקרטיה שלנו, כל מה שעושה את אמריקה - אמריקה, נמצא על כף המאזניים. לכן אני מכריז על מועמדותי לנשיאות ארצות הברית", כתב ביידן בחשבון הטוויטר שלו.

בסרטון שפרסם ביידן ביוטיוב לקראת הבחירות תקף את הנשיא טראמפ: "שמענו את דברי הנשיא, שזעזעו את המדינה, לאחר שחברי KKK וניאו נאצים קראו קריאות אנטישמיות שנשמעו בשנות ה-30 בשארלוטסוויל ואישה אמיצה איבדה שם את חייה. טראמפ הקביל בין אלו שהפיצו שנאה לבעלי האומץ לעמוד נגדה. ברגע זה הבנתי שהאיום על המדינה גדול מאי פעם".

הפופולריים