בכיר באיראן: צד שלישי מלבה את המלחמה עם ארה"ב

בכיר באיראן: צד שלישי מלבה את המלחמה עם ארה"ב
ראש המועצה הלאומית בפרלמנט של איראן קרא לקיים שיחות מו"מ בין איראן לארה"ב. טראמפ תקף את הסיקור התקשורתי של המתיחות: "תקשורת הפייק ניוז פוגעת במדינה שלנו עם הרמאות וחוסר הדיוק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ראש המועצה הלאומית בפרלמנט של איראן, הישמטואללה פאלאחפישך, רמז היום (שישי) כי לישראל יש אשמה במצב במתוח בין ארצות הברית לאיראן. "יש צד שלישי שמלבה את המלחמה בין וושינגטון לטהראן", אמר ראש המועצה. הוא קרא לקיים שיחות משא ומתן בין איראן לארצות הברית בעיראק או בקטר.

נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ תקף בחריפות את הסיקור התקשורתי בעניין המתיחו. "תקשורת הפייק ניוז פוגעת במדינה שלנו עם הרמאות וחוסר הדיוק המשווע בכיסוי נושא איראן. ללא הבחנה, מקורות מומצאים ובאופן מסוכן. לפחות איראן לא יודעת מה לחשוב, מה שבנקודה זו יכול להיות דבר טוב", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו. 

בתוך כך, הורתה ממשלת בריטניה לאזרחיה, ובפרט לאזרחים שנושאים גם דרכון איראני, שלא לנסוע לבקר באיראן. "בעלי אזרחות כפולה עומדים בפני סיכון להתעללות אם הם יבקרו באיראן", אמ שר החוץ הבריטי ג'רמי האנט.

אתמול העלה משרד החוץ של ארצות הברית את אזהרת המסע שלו לעיראק מחשש מאיומי טרור וחטיפה. הומלץ לאמריקנים שלא לנסוע למדינה על רקע המתיחות באזור. במשרד החוץ הבהירו כי יוכלו לספק הגנה מוגבלת על אמריקנים, והורה על הוצאת עובדים לא חיוניים מהנציגויות בבגדאד ואירביל. 

ביום שלישי הציג שר ההגנה של ארצות הברית, פטריק שנהאן, תוכנית לשליחת עד 120 אלף חיילים למזרח התיכון במקרה שאיראן תתקוף כוחות אמריקנים או תאיץ פיתוח של נשק גרעיני. לפי הדיווח, את התוכנית מוביל היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון. עם זאת, לא ברורה עמדתו של נשיא ארצות הברית לגבי שליחת כוחות גדולים למזרח התיכון, לאחר שצמצם את הפעילות האמריקנית בסוריה ובאפגניסטן. 

הפופולריים