שר החוץ האיראני על המתיחות עם ארה"ב: "לא תהיה מלחמה"

שר החוץ האיראני על המתיחות: "לא תהיה מלחמה"
מוחמד ג'וואד זריף אמר כי לא תהיה מלחמה משום שאיש לא ירצה במלחמה עם איראן. אתמול האשימה סעודיה את איראן בכך שהיא האחראית לתקיפת הרחפנים שהשביתו את צינור הנפט המרכזי בממלכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

המתיחות במפרץ הפרסי: שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, אומר כי לא תהיה מלחמה משום ש"טהרן אינה מעוניינת במלחמה, ואיש אינו שוגה באשלייה כי יוכל להתעמת עם איראן". כך מדווחת היום (שבת) סוכנות הידיעות אירנא. 

על רקע המתיחות בין ארצות הברית לבין איראן, היום נמסר כי דיפלומטים אמריקנים בכוויית ובאיחוד הנסיכויות הזהירו כי נשקפת סכנה למטוסי נוסעים באזור המפרץ הפרסי בשל זיהוי מוטעה. רשות התעופה הפדרלית אף פרסמה אזהרה לחברות תעופה אמריקניות הטסות באזור. בד בבד דווח כי חברת הנפט האמריקנית "אקסון מוביל" השלימה את פינוי העובדים הזרים שלה משדה נפט באזור בסרה שבדרום עירק.

אתמול האשימה סעודיה את איראן בכך שהיא האחראית לתקיפת הרחפנים, שהשביתו את צינור הנפט המרכזי בממלכה - כך פורסם בעיתון המקורב לשלטון בסעודיה. ביום שלישי האחרון, הודיע שר האנרגיה הסעודי, ח'אלד אל-פאלח, כי שני מתקנים לשאיבת נפט השייכים לענקית הנפט "ארמקו" נפגעו באופן מוגבל בעקבות מתקפת מל"טים ממולכדים.

לדבריו, מדובר בשני מתקני שאיבה הקשורים לקו הצינורות שמעביר נפט משדות הנפט במזרח סעודיה לנמל "ינבע" בחוף המערבי. "מדובר במתקפת טרור שנועדה לפגוע באספקת הנפט העולמית": תקף אל-פלאח בריאיון לרשת "אל-ערביה". 

הפופולריים