התיעוד שהביא להתפטרותו של סגן הקנצלר

התיעוד שהביא להתפטרותו של סגן הקנצלר
הקנצלר האוסטרי סבסטיאן קורץ במסיבת עיתונאים: "ביקשתי מהנשיא להכריז על בחירות בהקדם האפשרי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ
צילום: צילום: איי-פי

הדרמה הפוליטית נמשכת: קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ התייחס הערב (שבת) להתפטרותו של סגנו היינץ כריסטיאן שטראכה ובמסיבת עיתונאים מיוחדת בווינה אמר כי ביקש מהנשיא "להכריז על בחירות בהקדם האפשרי".

"ידעתי בזמנו כי יצירת ממשלה עם מפלגת החירות תביא ללא מעט ביקורת", הוסיף קורץ. "עמדנו במחויבויות שלנו, אבל כולכם שמתם לב שבשנתיים האחרונות גם נאלצתי לסבול לא מעט פרשיות, בין היתר אמירות אנטישמיות. גם אם לא תמיד אמרתי את זה בציבור, היה לי קשה מאד עם הדברים הללו. השתדלתי לא להפיל את הממשלה בגלל כל פרשיה שצצה, אבל אחרי הסרטון מאתמול, עליי לומר מספיק, זה מספיק".

סגן הקנצלר שטראכה הודיע היום על התפטרותו מהתפקיד לאחר שתועד בפגישה חשאית עם גורמים שהתחזו לנציגיו של אוליגרך רוסי. בפגישה הציעו הנציגים לשטראכה מאות מיליוני אירו תמורת סיוע ממשלתי. אחד העיתונים באוסטריה העריך כי מי שעומד מאחורי הסרטון הוא היועץ הפוליטי הישראלי טל זילברשטיין.

שטראכה, העומד בראשות מפלגת ימין קיצוני, נפגש עם קורץ והודיע לו על כוונתו לסיים את תפקידו. לאחר הפגישה אמר שטראכה: "הגשתי את התפטרותי ממשרת סגן הקאנצלר של אוסטריה לקאנצלר קורץ, והוא קיבל את החלטתי".

על המפגש עם אלו שהתחזו לנציגיו של האוליגרך הרוסי אמר סגן הקנצלר היוצא כי"זאת אכן הייתה טעות טיפשית".

הפופולריים