תקרית בפולין: מדוע הונחה כיפה על ראש המועמדת?

תקרית בפולין: מדוע הונחה כיפה על ראש המועמדת?
בעימות מועמדים בבחירות לפרלמנט האירופי שנערך בפולין, הניח אחד המועמדים כיפה על ראשה של מועמדת מפלגת השלטון • נציג מפלגתו הסביר: "הם כורעים ברך בפני היהודים ורוצים למכור את פולין בעבור 300 מיליארד דולר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוליטיקאי פולני מניח כיפה לראש מועמדת יריבה
צילום:

מקרה מוזר נרשם היום (ראשון) בפולין כשהפוליטיקאי קונארד ברקוביץ', מועמד מפלגת הימין ברית הקונפדרציה, הניח כיפה על ראשה של מועמדת מפלגת החוק והצדק וסגנית שר הספורט והתיירות, אנה קרופקה, במהלך דיון מקדים בנושא הבחירות לפרלמנט האירופי.


על פי הדיווחים הדיווחים, קודם לכן התנהל דיון בו נציג הקונפדרציה, דיוויד לוויקי, החזיק כיפה בידו ואמר כי זהו סמל מפלגתה של קרופקה, שהיא מפלגת השלטון. "הם כורעים ברך בפני היהודים, הם רוצים למכור את פולין בעבור 300 מיליארד דולר", הכריז לוויקי. "הקונפדרציה ברורה בנושא: לא לטענות היהודים".

במשרד החוץ הגיבו לתקרית ומסרו כי "מדובר במפלגה קיקיונית וגזענית שאינה ראויה כלל להתייחסות". שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, גינה את התקרית והסרטון ואמר כי "כל ביטוי של שנאה גזעית אינו מקובל". 

בשבוע שעבר עלה מגירובסקי לכותרות לאחר שאריק לדרמן, תושב הרצליה פיתוח בן 66, תקף, איים וירק לעברו במהלך נסיעה בעיר, כך על פי כתב האישום שהוגש נגד לדרמן. ראש ממשלת פולין, מטאוש מורבייצקי, גינה את התקרית. 

הפופולריים