טראמפ מאיים: "אם איראן רוצה מלחמה - זה יהיה סופה"

טראמפ: "אם איראן רוצה מלחמה - זה יהיה סופה"
נשיא ארה"ב כתב את הדברים בטוויטר שעות לאחר ירי הקטיושות על שגרירות ארצות הברית בבגדד. עוד כתב הנשיא: "אל תאיימו עלינו". אתמול אמר שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, כי לא תהיה מלחמה משום ש"טהרן אינה מעוניינת במלחמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עלי חמינאי ודונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

יחסי ארה"ב־איראן: נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מאיים היום (ראשון) בטוויטר על איראן, וכותב: "אם איראן רוצה להילחם - זה יהיה הסוף של איראן. אל תאיימו עלינו". זאת לאחר שטיל קטיושה נחת הערב באזור ה"גרין זון" בבגדאד. לפי דיווחים מהמקום, יעד התקיפה הייתה שגרירות ארצות הברית שנמצאת במקום. באזור נשמעה אזעקה ולא ידוע על נפגעים בתקיפה.

אתמול אמר שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, כי לא תהיה מלחמה משום ש"טהרן אינה מעוניינת במלחמה, ואיש אינו שוגה באשלייה כי יוכל להתעמת עם איראן". כך דיווחה אתמול סוכנות הידיעות אירנא. 


בשבוע האחרון פינתה ארצות הברית דיפלומטים משטח עיראק, בעקבות מידע על מתקפה אפשרית של מיליציות המסונפות לאיראן. משרד החוץ האמריקני העלה ביום רביעי האחרון את אזהרת המסע שלו לעיראק, והמליץ לאמריקנים שלא לנסוע למדינה. 

במשרד החוץ האמריקני הבהירו כי יוכלו לספק הגנה מוגבלת על אזרחי ארצות הברית, והורה על הוצאת עובדים לא חיוניים מהנציגויות בבגדאד ואירביל. אזהרת המסע התעדכנה בהמשך להוראת מחלקת המדינה האמריקנית על פינוי עובדי ממשל לא חיוניים מעיראק.

הפופולריים