האיראנים מזהירים: "ארה"ב משחקת משחק מסוכן"

האיראנים מזהירים: "ארה"ב משחקת משחק מסוכן"
נשיא איראן רוחאני תקף את ממשל טראמפ: "טירונים עם רעיונות נאיביים". שר החוץ האיראני הבהיר כי איראן תסרב לשוחח עם ממשלו של טראמפ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

נשיא איראן חסן רוחאני המשיך לתקוף היום (שלישי) את ארצות הברית ואת הנשיא דונלד טראמפ. "טירונים עם רעיונות נאיביים - טראמפ נסוג מאיומיו על איראן אחרי שראה את האחדות באומה האיראנית", אמר רוחאני בטלוויזיה הממלכתית באיראן. שר החוץ של איראן ג'וואד זריף הזהיר: "ארצות הברית משחקת משחק מסוכן".

זריף הבהיר בריאיון לרשת CNN כי איראן תסרב לשוחח עם ממשלו של טראמפ. השר הוסיף כי ארצו לא תנהל מגעים עם ארצות הברית, עד שזו לא תראה "כבוד" לטהראן ולהסכם הגרעין. שר ההגנה של ארצות הברית פטריק שנהאן ציין כי מהלכי ההרתעה האמריקניים מול איראן גרמו "להשהיית המתקפות שתוכננו נגדנו".

בתוך כך, אמר ראש ממשלת עיראק, עאדל עבד אל-מהדי, כי ארצו שלחה משלחות לארצות הברית ולאיראן כדי "להפחית את מפלס המתיחות בין המדינות". לדבריו, אף גורם בארצו אינו מעוניין להוביל למלחמה. אל-מהדי ציין כי בעיראק מחפשים חלופות לייצוא נפט אם מצרי הורמוז ייחסמו בכלל המתחיות.

אתמול אמר גורם איראני רשמי לסוכנות ידיעות במדינה כי איראן הגדילה פי ארבעה את שיעור ההעשרה של אורניום מועשר בדרגה נמוכה. כמות האורניום המועשר בדרגה נמוכה שאיראן יכולה לייצר תחת הסכם הגרעין עומד על 300 ק"ג, ובאיראן אומרים שאינם יכולים ליישם זאת תחת החסם הנוכחי. אותו גורם איראני אמר ש"ההגבלה בהסכם הגרעין לגבי כמות האורניום המעושר כבר לא תקפה".

שלשום איים נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, על איראן, וכתב: "אם איראן רוצה להילחם - זה יהיה הסוף של איראן. אל תאיימו עלינו". זאת לאחר שטיל קטיושה נחת הערב באזור ה"גרין זון" בבגדאד. לפי דיווחים מהמקום, יעד התקיפה הייתה שגרירות ארצות הברית שנמצאת במקום. באזור נשמעה אזעקה ולא ידוע על נפגעים בתקיפה.

הפופולריים