טראמפ: אם יהיה צורך בכך נשלח כוחות למזרח התיכון

טראמפ: אם יהיה צורך נשלח כוחות למזרח התיכון
נשיא איראן אמר כי ארצו זקוקה להתנגדות "כך שאויבנו יידעו שאם הם מפציצים את ארצנו, ואם ילדינו ימותו – לא נוותר על מטרותינו". בתוך כך ממלא מקום שר הביטחון של ארה"ב מכחיש דיווחים על שליחת אלפי חיילים למזה"ת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא איראן חסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הערב (חמישי) כי הוא ישלח כוחות למזרח התיכון אם יהיה צורך בכך. בתשובה לשאלת עיתונאים בנושא הוא הוסיף שאיראן היא מקום מסוכן,"אומה של טרור" לדבריו. הנשיא האמריקני ציין שברגע שפרש מהסכם הגרעין, האיראנים חווים משבר כלכלי ואינפלציה. 

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר מוקדם יותר כי ארצו לא תיכנע, גם אם תופצץ. כך מדווחת סוכנות הידיעות האיראנית. רוחאני אמר את הדברים בטקס לציון מלחמת איראן-עיראק. "אנו זקוקים להתנגדות, כך שאויבנו יידעו שאם הם מפציצים את ארצנו, ואם ילדינו ימותו, ייפצעו או ייעצרו – לא נוותר על מטרותינו למען עצמאות מדינתנו והגאווה שלנו" דברי רוחאני.

בתוך כך, ממלא מקום שר ההגנה האמריקני, פטריק שנהאן, אמר מחוץ למשרדו כי הדיווחים על תוכניות לשליחת עשרת אלפים ואפילו חמשת אלפים חיילים אמריקנים למזרח התיכון  אינם נכונים, כלשונו.

שנהאן אמר לכתבים מחוץ למשרד ההגנה כי ארצות הברית שוקלת את האפשרות להוספת חיילים אמריקנים למזרח התיכון, אולם סירב לנקוב במספרים מדויקים וכאמור - דחה את הפרסומים שציינו שליחת עשרת אלפים חיילים והגדיר אותם כ"לא מדויקים".

הפופולריים