הבחירות לפרלמנט האירופי: הימין הקיצוני מתחזק

הבחירות לפרלמנט האירופי: הימין הקיצוני מתחזק
מהמדגמים עולה כי מתנגדי האיחוד והמפלגות הלאומניות התחזקו - אך ללא רוב בפרלמנט. מפלגת הירוקים בגרמניה הכפילה את כוחה והפכה למפלגה השנייה בגודלה במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות באיחוד האירופי
צילום: צילום: אי-פי

הבחירות לפרלמנט האירופי: מדגמים ותוצאות חלקיות מלמדים כי מתנגדי האיחוד ומפלגות הימין הלאומניות התחזקו היום (שני) אף שלא הצליחו להשיג רוב בפרלמנט. בצרפת, גברה מפלגת הימין של מארין לה־פן על מפלגתו של הנשיא מקרון וקיבלה 24% מן הקולות - 2% יותר ממפלגת השלטון.


בבריטניה, מובילה מפלגת הברקזיט של נייג'ל פרג' - המפלגה שדגלה היחיד הוא פרישה מן האיחוד האירופי, זכתה על פי תוצאות חלקיות ביותר מ־31% מקולות הבריטים. השמרנים, מפלגת השלטון, קיבלו רק 7.5% מן הקולות.

פרג' אומר כי הוא רוצה להשתתף בצוות המשא והמתן על הפרישה מן האיחוד האירופי. "אם לא נפרוש מן האיחוד עד ה־31 באוקטובר, התוצאה שראיתם בבחירות לפרלמנט האירופי תחזור על עצמה גם בבחירות הכלליות בבריטניה. אנחנו נערכים לכך".

גם באיטליה מסתמן ניצחון למפלגת "הליגה", מפלגת ימין לאומנית בראשותו של מתיאוֹ סלביני. בגרמניה, המדינה הגדולה באיחוד, ההישג המרשים הוא של הירוקים - הם הכפילו את כוחם ל־21% אחוזים, והפכו למפלגה השנייה בגודלה לאחר מפלגת השלטון של מרקל, שנחלשה. מפלגת הימין "אלטרנטיבה לגרמניה" התחזקה מעט וזכתה ב־10% מן הקולות.

הפופולריים