טראמפ: "לא מעוניין לשנות את המשטר האיראני"

טראמפ: "לא מעוניין לשנות את המשטר האיראני"
הנשיא האמריקני אמר בפגישתו עם שינזו אבה כי כל מבוקשו הוא לוודא שלטהראן אין נשק גרעיני. משרד החוץ הצפון-קוריאני פרסם הלילה הודעה, שבה יצא נגד היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית וטען כי "ג'ון בולטון מחרחר מלחמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ושינזו אבה
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שני) כי הוא סבור שגם האיראנים יגיעו להסכם עם האמריקנים בעתיד, ופירט על הלחץ שהפעילה ארצות הברית על טהראן מאז יציאתה מהסכם הגרעין.טרמאפ חלק שבחים לאיראנים, וציין את הפוטנציאל הכלכלי של מדינתם. עוד הוסיף כי כל מבוקשו הוא שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני, וכי אינו מחפש לשנות את המשטר.


במסיבת עיתונאים שקיים הנשיא האמריקני ביפן, בתום פגישתו עם ראש הממשלה שינזו אבה, הוסיף כי הוא מסכים עם אמירתו של מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און על כך שלסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן יש איי.קיו נמוך. טראמפ סירב לומר אם ניסויי הטילים של קוריאה הצפונית מפרים את החלטות האו"ם. 

אבה אמר כי ממשלת יפן הבהירה את החשיבות בשלום וביציבות במזרח התיכון עבור ארצות הברית והקהילה הבין לאומית. "אנו רוצים לעשות כמיטב יכולתנו כדי להגיע לכך", הוסיף אבה.

הלילה פרסם משרד החוץ של קוריאה הצפונית הודעה, שבה כינה את היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ון בולטון "מחרחר מלחמה", שטועה במסקנתו כי ניסויי הטילים האחרונים של קוריאה הצפונית מפרים את החלטות האו"ם. בהצהרת המשרד, שפורסמה בסוכנות הידיעות הממשלתית, נכתב שוויתור על ניסויי הטילים משמעו ויתור על זכותה של פיונגיאנג להגנה עצמית. עוד נכתב שבולטון עמל להרוס את השלום והביטחון מאשר לשמר אותו.

הפופולריים