מרקל: "אין מוסד יהודי בגרמניה שאינו זקוק להגנת המשטרה"

מרקל: "אין מוסד יהודי בגרמניה שלא זקוק להגנה"
בריאיון ל-CNN התייחסה קנצלרית גרמניה להמלצת הממונה הממשלתי על נושא האנטישמיות ליהודי גרמניה שלא לחבוש כיפה: "יש עבודה שצריכה להיעשות כדי לעמוד מול כוחות אפלים, שמנסים לקנות אחיזה בזרמים המרכזיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרקל
צילום: 0

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אומרת היום (שלישי) שלארצה יש עבודה שצריכה להיעשות כדי לעמוד מול כוחות אפלים, ו"רוחות מהעבר" שמנסים לקנות אחיזה ותמיכה בזרמים המרכזיים.

בריאיון שהעניקה לרשת CNN, יממה אחרי הבחירות לפרלמנט האירופי, התייחסה מרקל גם לעלייה בתקריות האנטישמיות במדינה ולהמלצה שלא לחבוש כיפות בציבור. "תמיד יש מספר מסוים של אנטישמים בינינו, למרבה הצער" אמר מרקל וציינה שאין בית כנסת, בית ספר או מעון יום יהודי אחד שאינו מאובטח בידי שוטרים גרמנים.

בסוף השבוע הזהיר הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות בגרמניה, פליקס קליין, יהודים ברחבי ארצו ואמר: ״לצערי אני לא יכול להמליץ ליהודים לחבוש כיפה בכל מקום בגרמניה״. לטענת קליין, כ-90% מתקיפות היהודים מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני. עם זאת, הוא מודה כי חלקן מבוצעות גם בידי מוסלמים "שחיים תקופה ארוכה יותר בגרמניה וצופים מכאן בערוצים ערביים המציגים תמונה קטלנית של ישראל ויהודים״. עוד טען קליין כי המשטרה והמורים בגרמניה צריכים לעבור השתלמויות נרחבות יותר בנושא: ״רבים מהם לא יודעים מה מותר ומה אסור. יש הגדרה ברורה של מה היא אנטישמיות וכדאי ששוטרים ילמדו אותה במהלך הכשרתם״.

הפופולריים