ארה"ב תטיל מכסים על כל המוצרים המיובאים ממקסיקו על מנת לעצור את ההגירה

ארה"ב תטיל מכסים על מוצרים מיובאים ממקסיקו
טראמפ אמנם לא מימש את האיום כי יסגור את הגבול בין המדינות, אך הבית הלבן הודיע כי החל מיוני יוטל מכס בשיעור של 5% אחוזים על המוצרים, והוא יעלה מדי חודש אם מספר המהגרים לא יפחת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הלילה (שישי) כי יטיל מכסים על כל המוצרים המיובאים ממקסיקו, אם היא לא תפעל להגביל את זרם המהגרים העוברים דרכה לארצות הברית. בהודעה שפרסם הבית הלבן נאמר כי יוטל מכס בשיעור של 5% על כל מוצרי היבוא ממקסיקו לארצות הברית החל בעשרה ביוני.

לפי ההודעה, אם לא יפחת מספרם של המהגרים לארצות הברית, הנכנסים דרך הגבול הדרומי, יועלו המכסים בשיעור של 5% מדי חודש בחודשו, עד שיגיעו ל-25% בחודש אוקטובר. היקף היבוא האמריקני ממקסיקו עומד על כשלושת מאות וחמישים מיליארד דולרים מדי שנה, והוא כולל, בין השאר, מוצרי צריכה, מכוניות ותוצרת חקלאית.

בחודש שעבר ביקר טראמפ באזור הגבול עם מקסיקו ואמר במפגש עם נציגי רשויות פדרליות, שמוצבים במקום, כי מבקשי המקלט הם "חברי כנופיות שלא זקוקים לשום הגנה". טראמפ הדגיש כי מדובר בתרמית. "זאת הונאה", אמר.

"אני יודע מה זאת הונאה", אמר טראמפ והבהיר: "עברתי אחת כזאת". לפני כן, פנה הנשיא בדברי הפתיחה שלו אל המהגרים ואמר כי "ארצות הברית אינה יכולה לקלוט יותר מהם כיוון שהמדינה בתפוסה מלאה".

עוד קודם לכן איים הנשיא האמריקני כי אם גלי ההגירה הלא חוקיים ממקסיקו יימשכו, הוא יסגור את גבול מקסיקו-ארצות הברית. טראמפ צייץ אז בחשבון הטוויטר שלו: "סביר להניח שאסגור את הגבול כבר בשבוע הבא, זה בסדר גמור מבחינתי". שר החוץ של מקסיקו, מרסלו אברארד השיב: "מקסיקו לא פועלת על בסיס איומים, אנחנו שכנים נהדרים לארצות־הברית. יעידו על כך מיליון וחצי אמריקנים שהפכו את מקסיקו לביתם". 

הפופולריים