טראמפ: אתמודד על קדנציה שנייה

טראמפ: אתמודד על קדנציה שנייה
נשיא ארצות הברית כתב בטוויטר כי הוא וסגנו, מייק פנס, יתמודדו על כהונה נוספת. את ההכרזה הוא יבצע בכינוס באורלנדו שבפלורידה בעוד כשלושה שבועות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע אתמול (שישי) כי יכריז על התמודדות לתקופת כהונה נוספת בעוד כשלושה שבועות, בכינוס באורלנדו שבפלורידה. הוא כתב את הדברים בחשבון הטוויטר שלו, והוסיף כי גם סגנו, מייק פנס, יכריז על ריצה לקדנציה נוספת באותו כינוס. הבחירות בארצות הברית צפויות להיערך בנובמבר בשנת 2020. המועמד המוביל כעת במפלגה הדמוקרטית הוא סגן הנשיא לשעבר, ג'ו ביידן.

בחודש אפריל פורסם סקר בסוכנות הידיעות רויטרס ובו ביידן הוא המועמד המוביל בבחירות למפלגה הדמוקרטית. לפי הסקר, התמיכה הגבוהה ביותר בביידן באה ממיעוטים במדינה ומאוכלוסיות מבוגרות. ביידן בן ה-76 התמודד פעמיים על ראשות המפלגה הדמוקרטית ועזב את הבית הלבן אחרי שתי קדנציות כסגן הנשיא.

24% מהנשאלים בסקר אמרו כי יצביעו לביידן, מול 19 מועמדים אחרים - חלקם כבר הכריזו על כניסתם למרוץ, ואחרים מוזכרים כמועמדים פוטנציאליים. 15% מהנשאלים אמרו שיתמכו במועמד ברני סנדרס בן ה-77, שהתמודד במרוץ ב-2016 ולבסוף פרש מהמרוץ והודיע על תמיכתו במועמדותה של הילרי קלינטון, שהפסידה בבחירות הכלליות לדונלד טראמפ.

"מה שאני מבטיח לעשות, כשאסתובב בכל המדינה, זה לקחת איתי את הערכים שאנחנו בוורמונט כל כך גאים בהם - אמונה בצדק, אמונה בקהילה ופוליטיקה עממית", אמר סנדרס לתחנת הרדיו בוורמונט, לאחר שהכריז על כוונתו להתמודד על קבלת מועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית במרוץ לנשיאות. הסנאטור הוותיק גם תקף את הנשיא טראמפ, ואמר: "אני חושב שהדייר הנוכחי בבית הלבן הוא בושה למדינה. הוא שקרן פתולוגי, גזען, הומופוב וסקסיסט".

הפופולריים