ארה"ב: 12 הרוגים באירוע ירי בוירג'יניה

ארה"ב: 12 הרוגים באירוע ירי בוירג'יניה
עובד עירייה לשעבר פתח באש באחת המחלקות סמוך לבית המשפט, רצח 12 בני אדם ופצע שישה נוספים. החשוד נורה למוות על ידי המשטרה. טרם נודע המניע למעשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

עוד אירוע ירי המוני בארצות הברית: עובד עירייה לשעבר במדינת וירג'יניה פתח באש הלילה (שבת), רצח 12 עמיתים לעבודה ופצע שישה נוספים, סמוך לבניין בית המשפט בעיר וירג'יניה ביץ. החשוד נורה למוות על ידי השוטרים בתום מרדף קצר. אחד השוטרים נפצע בחילופי האש. המניע לירי עדיין אינו ידוע.

טים קיין, המכהן כסנטור מטעם מדינת וירג'יניה, כתב בטוויטר על האירוע: "אני נחרד מאירוע הירי. הלב שלי עם כל מי שאיבד היום אדם אהוב, ואני מתפלל להחלמה מהירה של כל הפצועים". עדת ראייה סיפרה לרשת סי־אן־אן: "אנחנו רק שמענו אנשים צועקים וצורחים להתכופף. ואני הייתי בטלפון עם המשטרה. אז ניסיתי להתרכז כדי לדבר איתם". ראש העיר רוברט דייר אמר על האירוע כי "זהו אחד מהימים ההרסניים ביותר בתולדות העיר".


לפני כחודש נהרג תלמיד, ועוד שמונה בני אדם נפצעו, מירי בבית ספר בדנבר שבקולורדו. שבועיים לפני כן, באירוע ירי נוסף, נרצחה לורה גילברט קיי ושלושה נפצעו, בבית כנסת של חב"ד בעיר פאווי, צפונית לסן־דייגו. הירי התרחש במהלך תפילה ואירוע לסיום חג הפסח. היורה נכנס למקום כשהוא חמוש ברובה, פתח באש והחל בהימלטות. שוטר ירה לעברו ולא פגע בו אך לבסוף הוא נעצר.


הפופולריים