החשוד בירי בווירג'יניה ביץ': דווין קרדוק, עובד עירייה לשעבר

החשוד בירי בווירג'יניה ביץ': איש עירייה לשעבר
קרודק, מהנדס ותיק, נכנס לבניין באמצעות אישור בטחוני שהיה בידו, רצח 12 ופצע חמישה. לאחר מכן הוא נהרג בחילופי אש עם שוטרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הירי בווירג'יניה ביץ'
צילום: צילום: אי.אף.פי

הירי בווירג'יניה ביץ': החשוד באירוע הירי  לפנות בוקר (שבת) שהוביל למותם של 12 ולפציעתם של 5 הוא דווין קרדוק, מהנדס ותיק בעירייה שנכנס לבניין באמצעות האישור הבטחוני שלו וופתח באש לעבר הנוכחים במקום. קרדוק נהרג במהלך האירוע בחילופי אש עם שוטרים שהגיעו למקום. המניע לירי עדיין אינו ברור.

רוב ההרוגים הנם עובדי עירייה מלבד אדם אחד שהגיע להוציא מסמכים במרכז המוניציפאלי.מצבם של הפצועים מוגדר בינוני עד קשה. ראש עיריית וירג'יניה ביץ', בובי דייאר אמר לעיתונאים בסיום האירוע: "זהו היום ההרסני ביותר בהיסטוריה של וירג'יניה ביץ'".

טים קיין, המכהן כסנטור מטעם מדינת וירג'יניה, כתב בטוויטר על האירוע: "אני נחרד מאירוע הירי. הלב שלי עם כל מי שאיבד היום אדם אהוב, ואני מתפלל להחלמה מהירה של כל הפצועים". עדת ראייה סיפרה לרשת סי־אן־אן: "אנחנו רק שמענו אנשים צועקים וצורחים להתכופף. ואני הייתי בטלפון עם המשטרה. אז ניסיתי להתרכז כדי לדבר איתם". ראש העיר רוברט דייר אמר על האירוע כי "זהו אחד מהימים ההרסניים ביותר בתולדות העיר".

הפופולריים