טראמפ: פעולה צבאית נגד איראן היא תמיד אפשרות – אבל עדיף לדבר

"פעולה צבאית באיראן - תמיד אפשרות. עדיף לדבר"
אמש אמר המנהיג העליון של איראן חמינאי כי ארצו תמשיך להתנגד ללחץ הפוליטי והכלכלי שמפעילה ארה"ב. נשיא סין: המתח בין המדינות מדאיג, יש לעצור אותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד ומלניה טראמפ בביקור רשמי בלונדון, יוני 2019
צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר כי "פעולה צבאית נגד איראן זו תמיד אפשרות – אבל עדיף לדבר". טראמפ, שמבקר בבריטניה, אמר את הדברים בראיון לטלוויזיה הבריטית ששודר הבוקר (רביעי).

אמש אמר המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, כי ארצו תמשיך להתנגד ללחץ הכלכלי והפוליטי שארצות הברית מפעילה עליה. את הדברים אמר חמינאי באירוע לזכרו של האייתוללה רוחאללה חומייני, ובצל המתיחות השוררת בין טהראן לוושינגטון.

הבוקר התייחס חמינאי לסדנה הכלכלית שמארגנת ארצות הברית בהמשך החודש בבחריין, וטען כי זו תוצאה של "בגידה" של מספר מדינות מוסלמיות בסוגיה הפלסטינית, וכינה את "עסקת המאה" הנרקמת בבית הלבן כמהלך "מתועב ובוגדני".

"בגידת כמה מדינות מוסלמיות הובילה לצעדים בוגדניים בנושא הפלסטיני. פסגה שמתוכננת להתקיים בבחריין, ושייכת לאמריקנים, אבל השליטים הבחריינים הכינו את הקרקע והתחייבו לקיים אותה עקב חולשתם וגישתם המוסרית האנטי מוסלמית והאנטי אנושית", אמר חמינאי.

הוא המשיך: "מטרת הוועידה היא להבין את המזימה השגויה, הבוגדנית והמתועבת של ארצות הברית לגבי פלסטין – מה שהם קוראים 'עסקת המאה'. אולם זה לא ייצא אל הפועל אינשאללה, 'עסקת המאה' לא תצא אל הפועל". עוד אמר חמינאי כי הוא מקווה שבסעודיה ובחריין  יבינו את הביצה אליה נקלעו, ואילו השלכות יהיו לעתיד של אותן מדינות".

בד בבד, נשיא סין שי ג'ינפינג אמר הלילה לסוכנות ידיעות רוסית כי המתח בין ארצות הברית לאיראן מדאיג ויש לעצור אותו. קודם לכן, אמר גורם בכיר בממשל האמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס שפגישת ראשי המועצות לביטחון לאומי של ארה"ב, רוסיה וישראל בהמשך החודש עשויה להיות הזדמנות טובה לדון בהשפעתה של איראן במזרח התיכון, בייחוד בסוריה.

הפופולריים