איראן על הסנקציות: "הצעה ארה"ב לפתוח במו"מ - חלולה"

איראן על הסנקציות: "הצעה ארה"ב למו"מ - חלולה"
דובר משרד החוץ בטהראן הגיב על העיצומים החדשים שהטיל ממשל טראמפ על התעשייה הפטרוכימית במדינה ואמר כי מדובר ב"טרור כלכלי". עוד הוסיף כי "רק שבוע היה דרוש כדי להוכיח שהצעת הנשיא האמריקני חלולה וריקה מתוכן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האיראני זריף
צילום: AFP

איראן אומרת הבוקר (שבת) כי העיצומים החדשים שהטיל ממשל טראמפ על התעשיה הפטרוכימית שלה, הם "טרור כלכלי" ומלמדים כי אין ממש בהצעת הנשיא לפתוח במשא ומתן. "רק שבוע היה דרוש כדי להוכיח שהצעתו של נשיא ארצות הברית חלולה וריקה מתוכן", אמר דובר משרד החוץ בטהראן. עוד הדגיש הדובר האיראני כי מדיניות הלחץ המרבי של ארצות הברית היא מדיניות כושלת, שנשיאים אמריקנים קודמים ניסו פעמים רבות בעבר והיא תיכשל גם הפעם. 

אמש הודיעה ארצות הברית כי העיצומים על התעשיה הפטרוכימית של איראן הוטלו משום שחלק מהכנסותיה משמש למימון משמרות המהפכה, גורם המערער את היציבות במזרח התיכון. שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הוסיף כי "הלחץ המקסימלי על איראן ממשיך. ארצות הברית תמנע מהמשטר לקבל את הכסף שהוא זקוק לו כדי לערער את המזרח התיכון".

בתוך כך, שר הנפט של איראן, ביז'אן זנגנה, אמר היום בריאיון לסוכנות הידיעות האיראנית הממשלתית ICANA כי למדינה אין תוכניות לעזוב את אופ"ק - ארגון המדינות המייצאות נפט. "אנחנו מצרים על כך שחלק מהחברות בארגון הפכו אותו לפורום פוליטי לעימות עם שתי מדינות מייסדות שלו - איראן ו-ונצואלה", אמר זנגנה. 

הפופולריים