רוסיה: מנהיג האופוזיציה הפגין בעד חופש הביטוי - ונעצר

רוסיה: היריב הגדול של פוטין שוב נעצר
אלכסיי נבלני, ממובילי המחאה האופוזיציונית, הפגין למען חופש העיתונות - יממה אחת בלבד לאחר שבוטלו האשמות בגין סחר בסמים נגד כתב התחקירים איוואן גולונב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסי נבלניי נעצר בהפגנה לחופש העיתונות במוסקווה
צילום: רויטרס

מנהיג האופוזיצייה ברוסיה, אלכסיי נבלני, נעצר היום (רביעי) במהלך הפגנה למען חופש העיתונות, זאת יממה לאחר שבוטלו האישומים של העיתונאי איוואן גולונב. במהלך ההפגנות נעצרו לפחות 57 אזרחים נוספים. נבלני מנהל בלוג שמתמקד בחשיפת שחיתויות בממשל הרוסי ונחשב לאחד הבלוגרים הפופולריים במדינה, בעיקר בהקשר המאבק בשחיתות. בשנת 2012 כינה אותו ה"וול סטריט ג'ורנל" - "האיש שולדימיר פוטין מפחד ממנו ביותר".

ביום שבת נשלח כתב התחקירים גולונוב, למעצר בן חודשיים בגין סחר בסמים, וכאמור, זוכה אתמול מהאשמות. במהלך הדיון בעניינו בבית המשפט בעיר מוסקווה, טענה המשטרה כי ברשותו נמצאו ארבעה גרם של חומר החשוד כסם, והוא מואשם בניסיון לסחור ב"כמות גדולה" של מפדרון וקוקאין. "זה כמו סרט. מעולם לא האמנתי שאהיה נוכח בהלוויה שלי", אמר גולונוב בבית המשפט.

גולונוב חש ברע ונלקח לבדיקות בבית חולים קודם שהובא לבית המשפט לדיון. הרופאים דחו את טענות עורכי דינו שצלעותיו נשברו ושהוא סובל מזעזוע מוח כתוצאה מאלימות המשטרה, ואמרו כי הוא סובל רק משריטות על גבו ומחבלה בעינו. המשטרה הרוסית הכחישה כי הוא הוכה בזמן מעצרו, אך הודתה כי תמונות שפרסמה שבהן נראו כביכול אביזרים לשימוש בסמים בדירתו – אינן קשורות אליו. תומכיו וצוות ההגנה של גולונוב אמרו כי העיתונאי קיבל איומים לרצוח אותו, וטענו כי הסמים נשתלו עליו כדי להענישו על עבודתו. 

הפופולריים