האנטישמיות בניו יורק: מצד לבנים או שחורים?

האנטישמיות בניו יורק: מצד לבנים או שחורים?
83 פשעי שנאה נגד יהודים בתחילת השנה - לעומת 31 אירועים בתחילת 2018. ומה מוצאם של התוקפים? צפו בהסבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפוסטר של ביידר גינזבורג שהושחת
צילום: סוכנות הידיעות היהודית

האנטישמיות בניו יורק: בשלושת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית נרשמו בניו יורק 145 פשעי שנאה בסך הכל - יותר ממחצית מהם נגד יהודים, 82 מקרים. כלפי אוכלוסיות מיעוטים אחרות יש הרבה פחות: 11 תקיפות כלפי לבנים, 9 נגד אפרו-אמריקנים שחורים, ושבעה אירועי אלימות כלפי הומוסקסואלים.


ולא רק זאת, אלא שמדובר בעלייה משמעותית בשיעור התקריות ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. בשלושת החודשים הראשונים של 2018 התרחשו 31 אירועים אנטישמיים נגד יהודים - השנה כאמור 82 מקרים באותו פרק זמן.

ויכוח קבוע וייצרי מתנהל בשאלה האם האנטישמיות מגיעה מימין או משמאל - מאנשי העליונות הלבנה והנאו נאצים, או משחורים, או מוסלמים? המספרים של משטרת ניו יורק מצביעים על מגמה ברורה: במחצית הראשונה של 2018 נעצרו 69 מהתוקפים. שניים מהם היו ממוצא היספאני, שניים ממוצא אסיאתי, 25 שחורים, אבל הרוב - 40 תוקפים - היו לבנים.

אז הטבח בפיטסבורג ובבית חב"ד בסן דייגו היו האירועים הקיצוניים של הרג יהודים. אבל העניין הוא שהיום יום של יהודי אמריקה הופך פחות ופחות נסבל. גם כשלא מדובר דווקא בתקיפות פיזיות, היהודים בניו יורק מוצאים עצמם יותר ויותר נחשפים לוונדליזם ולקריאות גנאי על רקע יהדותם. וניו יורק, כמובן, היא רק דוגמה.

הפופולריים