תיעוד: כוח איראני מפנה מוקש ימי מהמכלית שהותקפה

תיעוד: כוח איראני מפנה מוקש מהמכלית שהותקפה
צבא ארה"ב מפרסם סרטון בו נראים האיראנים מפרקים מוקש ימי שלא התפוצץ. מועצת הביטחון דנה בתקרית וקראה לחקירת האירוע. בטהראן ממשיכים להכחיש את מעורבותם בתקיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המכלית שהותקפה במפרץ, יוני 2019
צילום: צילום: אי-פי

צבא ארצות הברית פרסם לפנות בוקר (שישי) סרטון המתעד לטענתם חיילים איראניים מסירים מוקש ימי שלא התפוצץ והותקן על אחת המכליות שהותקפו אתמול. מנגד בטהראן ממשיכים להכחיש בתוקף את ההאשמות לפיהן היא אחראית למתקפה, ואומרים שמדובר בטענה חסרת שחר.


בתוך כך, מועצת הביטחון של האו"ם דנה הלילה בתקרית בדלתיים סגורות. שגריר כווית באו"ם, הנשיאה התורנית של המועצה, אמר שכל 15 החברות גינו את הפגיעה בשתי המכליות, והביעו את רצונן בקיומה של חקירה למציאת האחראים לה. שר סעודי אמר התייחס לנושא ואמר לרשת CNN שאין סיבה לחלוק על ההערכה האמריקנית לפיה איראן אחראית לפעולה.

אתמול הפנה שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אצבע מאשימה כלפי איראן ואמר שהיא עומדת מאחורי תקיפת מכליות הנפט. הוא הוסיף: "התקיפה היא חלק מתוכניתה של איראן להפריע להעברת הנפט באזור". האיראנים פרסמו תמונות של אנשי הצוות של הספינות לאחר שדווח שחלקם מוחזק כבני ערובה. 


אתמול הותקפו שתי מכליות הנפט Front Altair ו-Kokuka Courageous באזור מפרץ עומאן. 21 אנשי הצוות פונו מהמקום ואחד מהם נפצע. הם הועברו מאתר יונדאי שבדובאי לכלי שיט של הצי האיראני, ומשם לעיר בנדר עבאס שבאיראן. כמו כן, לא נרשמה דליפה מהמכלית למי הים.

דובר משרד החוץ האיראני, עבאס מוסאווי אמר כי איראן היא אחראית על הביטחון באזור מיצרי הורמוז ושתקיפת המכליות אתמול "מדאיגה".

הפופולריים