טראמפ: אם יוצע לי מידע על יריב פוליטי - אקח אותו ואדווח לאף-בי-איי

טראמפ: אקח מידע זר שיוצע לי על יריבים פוליטים
"אני חושב שארצה לשמוע, אין בזה כל רע" אמר נשיא ארצות הברית בראיון ששודר הלילה והוסיף "לו הייתי חושב שמשהו לא בסדר, הייתי פונה אל האף-בי-איי". במהלך הראיון הכחיש טראמפ את קיומם של סקרים פנימיים בהם סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן מביס אותו במדינות מפתח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, נשיא ארצות-הברית
צילום: צילום: אי-פי

בריאיון שהעניק לרשת הטלוויזיה האמריקנית איי-בי-סי ושודר הלילה, נשאל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ האם במידה ובמהלך מערכת הבחירות לנשיאות של שנת 2020 יוצע לו מידע מממשל זר כגון סין או רוסיה על אחד מיריביו, יבחר לקבלו או לדווח לאף-בי-איי, השיב טראמפ כי לדעתו ינקוט בשתי הפעולות בו-זמנית. "אני חושב שארצה לשמוע, אין בזה כל רע" המשיך טראמפ והוסיף "אם מישהו יפנה ממדינה כלשהי, לדוגמה נורבגיה, ויגיד 'יש לנו מידע על יריב שלך' אני חושב שארצה לשמוע".

כמו-כן, חלק טראמפ על הרעיון לפיו במידה וממשל זר מספק מידע על יריב פוליטי, הדבר יחשב כהתערבות בתהליך הבחירות. "זאת לא התערבות, אם יש להם מידע – אני חושב שאני אקח אותו" אמר טראמפ והוסיף "לו הייתי חושב שמשהו לא בסדר, הייתי פונה אל האף-בי-איי".

דבריו של הנשיא טראמפ מגיעים לאחר גל החקירות שהתקיימו כתוצאה מחשד להתערבות רוסית במערכת הבחירות לנשיאות של שנת 2016. בעיקרי הדוח שהגיש בחודש מארס התובע המיוחד רוברט מולר לבדיקת הנושא ופורסמו בחודש אפריל נקבע כי אין עדויות לכך שאנשיו של הנשיא שיתפו פעולה עם הרוסים כדי להטות את תוצאות הבחירות.

עוד בריאיון טען טראמפ כי סקרים פנימיים שערך מטה הבחירות שלו מראים שהוא "מנצח בכל מקום". כאשר ציין המראיין דיווחים על סקרים שהוזמנו על ידי מטה טראמפ והראו כי סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן מביס אותו בכמה מדינות מפתח, השיב טראמפ "הסקרים האלה אינם קייימים". כזכור בחודש אפריל הכריז סגן הנשיא לשעבר ביידן על התמודדותו לנשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הדמוקרטית.

הפופולריים