על רקע כוונת ארה"ב לתגבר כוחות במזה"ת: רוסיה קוראת לשמור על איפוק

רוסיה קוראת לאיראן וארה"ב לשמור על איפוק
דובר הקרמלין הגיב על הכוונה האמריקנית לשלוח כ-1,000 חיילים נוספים למזרח התיכון. הוא הניח שאיראן לא תחרוג מהסכם הגרעין בכוונתה להגביר את העשרת האורניום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ופוטין בפגישה ביניהם, 2017
צילום: צילום: אי-פי

דובר הקרמלין דימטרי פסקוב הגיב הבוקר (שלישי) על ההחלטה האמריקנית לשלוח חיילים נוספים למזרח התיכון, וקרא לצדדים המעורבים בדבר לשמור על איפוק. הבכיר הרוסי הוסיף שהוא מעדיף לא לראות צעדים שיערערו את יציבות האזור.

פסקוב התייחס גם לכוונתה של איראן להגדיל את ייצור האורנים שלה. לדבריו, הוא ממשיך להניח שאיראן תישאר בתוך הסכם הגרעין ותמלא את התחייבויותיה.

ארצות הברית הודיעה הלילה כי היא מתכוונת לשלוח עוד כ-1,000 חיילים למזרח התיכון, זאת על רקע תקיפה מכליות הנפט במפרץ עומאן. לפי פקידים אמריקנים, החיילים יעסקו בעיקר באיסוף מודיעין ובפעולות התראה.

בשבוע שעבר כינה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ את איראן "אומה של טרור" והאשים אותה בחבלה במכליות הנפט. בריאיון לרשת פוקס האמריקנית התייחס טראמפ לסרטון שפרסם הלילה צבא ארצות הברית, שבו נראים חיילים איראנים מנסים להסיר מוקש שהוצמד לאחת המכליות במפרץ עומאן.

בתחילת השבוע הודיע בכיר במערכת הביטחון באיראן הודיע שארצו עצרה כמה סוכני CIA שהיו שותפים בפרויקט ריגול סייבר אמריקני גדול שנוטרל. לדברי מזכיר מועצת הביטחון הלאומי העליונה האיראנית, עלי שמאחני, הסוכנים שפעלו בפרויקט של סוכנות הביון האמריקנית נעצרו לאחר שטהראן שיתפה מידע מודיעני עם בנות בריתה.

הפופולריים