מפקד משמרות המהפכה: הטילים הבליסטיים של איראן יכולים לפגוע במכליות בים

"הטילים של איראן יכולים לפגוע במכליות בים"
על רקע המתיחות הגוברת במפרץ הפרסי, אמר חוסיין סלאמי כי הטכנולוגיה הבליסטית שינתה את מאזן הכוחות במזרח התיכון. קודם לכן הגדיר טראמפ את המתקפות המיוחסות לאיראן כשוליות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיל איראני
צילום: צילום: אי-פי

"הטילים הבליסטיים של איראן יכולים לפגוע במכליות בים", כך אומר היום (שלישי) מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי. לדבריו, טכנולוגיית הטילים הבליסטיים שינתה את מאזן הכוחות במזרח התיכון.

הדברים נאמרים על רקע המתיחות הגוברת במפרץ הפרסי בין איראן לארצות הברית ובעלות בריתה, במסגרתה יוחסו לאיראן כמה מתקפות נגד מכליות נפט באזור, וסוגיית הסכם הגרעין. הבוקר אמר נשיא איראן חסן רוחאני כי ארצו לא תפתח במלחמה נגד אף מדינה. לצד זאת, טהראן הודיעה אתמול כי החל מהחודש הזה תתחיל להעשיר אורניום מעבר לרמת ההעשרה הנמוכה, וכי המהלך יחל בתוך עשרה ימים.

בתחילת השבוע הודיעו האיראנים כי בכוונתם לסגת מחלקים מסוימים בהסכם הגרעין. רוחאני אמר: "אין לאירופאים עוד זמן רב כדי להגן על הסכם הגרעין. התמוטטות הסכם הגרעין היא לא באינטרס של מדינות זרות ושל העולם".

במקביל, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגדיר את המתקפות האחרונות במפרץ, המיוחסות לאיראן, שוליות מאוד. בריאיון למגזין "טיים" אמר טראמפ: "איזור המפרץ כבר לא חשוב לנו כמו פעם, אנחנו עשינו התקדמות עצומה בתעשיית הנפט - זה יותר חשוב לסין או יפן".

טראמפ נשאל בגין איזו סיבה ייצא למלחמה נגד איראן והשיב: "על נשק גרעיני. האם אלך למלחמה גם על הגנה על אספקת הנפט העולמית? לזה אני אשיב בסימן שאלה". הנשיא הוסיף כי הוא אינו שוקל פעולה צבאית כרגע נגד איראן. עוד אמר כי לדעתו מאז שנבחר לנשיא, הגישה של איראן כלפי ארצות הברית הפכה לפחות עוינת: "אני לא שומע 'מוות לאמריקה' יותר מדי, כמו ששמעתי פעם", אמר טראמפ.

הפופולריים