שר התקשורת באיראן על תקיפות הסייבר של ארה"ב: "לא הצליחו לפגוע בנו"

איראן על תקיפות הסייבר: "ארה"ב נכשלה"
השר הוסיף כי איראן סיכלה בשנה שעברה 33 מיליון תקיפות מן הסוג הזה. במקביל, הניו יורק טיימס דיווח כי הצבא האמריקני מכין תכניות להרתעת איראן כדי לבלום את תוקפנותה במפרץ הפרסי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

המתיחות בין וושינגטון לטהרן: שר התקשורת של איראן אומר היום (שני) כי מתקפות הסייבר של ארצות הברית נגד מטרות איראניות לא נחלו הצלחה. השר ג'וואד אזארי-ג'הרומי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הם מנסים ברצינות, אך לא השלימו מתקפה מוצלחת". הוא הוסיף כי איראן מתמודדת עם טרור סייבר זה זמן רב, וכי בשנה שעברה סיכלה ארצו 33 מיליון מתקפות כאלה.

במקביל, העיתון ניו יורק טיימס דיווח הלילה כי לבקשת ממשל טראמפ הצבא האמריקני מכין תכניות להרתעת איראן כדי לבלום את תוקפנותה במפרץ הפרסי, בדומה למתקפת הסייבר בסוף השבוע שעבר, בתגובה להפלת המטוס האמריקני הלא מאוייש. על פי הדיווח, גורמי מודיעין וצבא אמרו לטראמפ כי בלי תגובה אמריקנית לתוקפנות של איראן, תמשיך טהרן לגרום לחוסר יציבות במזרח התיכון.


"אם איראן לא תורתע, נצא למלחמה. ההחלטה של טראמפ לבטל את התקיפה מעבירה מסר שאין השלכות למעשים של איראן", אמר אתמול איש תקשורת מאוכזב מסעודיה, עבד אל חמיד אל-ר'בין, בשיחה נדירה עם חדשות הערב.

היו גם כאלה מהצד השני שסברו כי תקיפה באיראן תשחק לידיה של איראן. האזרח הסעודי, מוחמד אל-קחטאני, אמר כי לא בטוח שתקיפה אמריקנית נגד איראן בתגובה להפלת המל"ט הייתה משיגה את יעדיה, בעוד מדיניות הסנקציות של ארצות הברית עובדת וחונקת את המשטר של משמרות המהפכה.

נוסף על כך, גורמים ביטחוניים העריכו בשיחה עם כאן חדשות שצפויות תקריות נוספות בין איראן לארצות הברית, והתקרית עם המל"ט לא צפויה להיות האחרונה. מבחינת איראן, היא שירטטה את התוכנית שלה - להסיר את הלחץ הכלכלי שארצות הברית מפעילה עליה, בייחוד בכל מה שקשור לתחום הנפט. האמריקנים מצדם רק מחריפים את הסנקציות - היום צפויות להתפרסם מגבלות נוספות שטראמפ מתכוון להטיל על איראן.

הפופולריים