מקורות פלסטיניים לכאן חדשות: משוחרר עסקת באומל נעצר ע"י המודיעין הסורי

"משוחרר עסקת באומל נעצר ע"י המודיעין הסורי"
לפי המקורות, הסיבה למעצר איננה ברורה. לפי פרסום בכלי תקשורת המזוהה עם האופוזיציה הסורית, הוא עבר שורה של עינויים במהלך מעצרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בסוף אפריל מסרה ישראל למשטר הסורי שני אסירים בתמורה להשבת עצמותיו של זכריה באומל, אבל מהר מאוד הם מצאו את עצמם שוב במעצר - הפעם בידי המודיעין הסורי. מקורות פלסטיניים אמרו הערב (חמישי) לחדשות הערב כי האסיר הפלסטיני ששוחרר, אחמד ח'מיס המשתייך לפת"ח, נעצר מסיבה לא ברורה.


ח'מיס, היה עצור מ-2005 כשניסה לבצע פיגוע במוצב צה"ל ברמת הגולן באמצעות מנהרה. לפי אותם מקורות ששוחחו עם כאן חדשות, ח'מיס, במקור ממחנה הפליטים הפלסטיני אל-ירמוכ בדרום דמשק, נעצר בתחילת החודש, נחקר והוכנס למעצר ובהמשך הצליח לברוח למשך עשרה ימים ונעצר שוב.

לפי כמה עדויות, הוא עבר שורה של עינויים במהלך מעצרו. ח'מיס ביקש בתחילה שלא להשתחרר לסוריה, אלא לחברון, שם חיכתה לו ארוסתו, אך בקשתו נדחתה והוא הועבר לסוריה בסוף אפריל באמצעות הצלב האדום ואף הודה לנשיא סוריה, בשאר אסד, על שחרורו.

לפי המקורות הפלסטיניים, גורם במודיעין הסורי יצר קשר עם ארוסתו והסביר לה שהוא נעצר בגלל האסיר השני, זידאן א-טוויל, סוחר הסמים שנעצר גם כן אחרי חזרתו לסוריה. מצבו של טוויל לא ברור.

הפופולריים