טראמפ על חריגת איראן מהסכם הגרעין: "הם משחקים באש"

טראמפ: "האיראנים משחקים באש"
נשיא ארה"ב התייחס לחציית רף העשרת האורניום, המותרת לאיראן על פי הסכם הגרעין. שר החוץ האיראני אמר מנגד כי חריגת טהראן היא ניצול זכותה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הלילה (שלישי) לחריגת איראן מהסכם הגרעין, ושלח מסר מאיים לטהראן. בתשובה לשאלת עיתונאי בבית הלבן בנושא, אמר טראמפ: "הם יודעים מה הם עושים ובמה הם משחקים. לדעתי הם משחקים באש".

במהלך ריאיון לרשת פוקס הוסיף נשיא ארצות הברית כי היות שלא תקף לאחר הפלת המל"ט האמריקני בחודש שעבר, אם איראן תעשה משהו כעת - יתאפשר לו להגיב בצורה הרבה יותר משמעותית. קודם לכן פרסם הבית הלבן הודעה ובה הבהיר כי הלחץ המרבי על איראן יימשך עד שהמשטר בטהראן ישנה את דרכו.


בתוך כך, שר החוץ של איראן ג'ואד זריף אומר כי חריגת ארצו מן הסעיף העוסק בהעשרת האורניום אינה בגדר הפרה של הסכם הגרעין אלא ניצול זכותה של איראן להגיב על פרישתה החד צדדית של ארצות הברית מן ההסכם. לציוץ שפרסם בטוויטר צירף זריף צילום של הסעיף בהסכם הגרעין העוסק ביישוב מחלוקות בין הצדדים ובזכותם להגיב על הפרות. שר החוץ של איראן הוסיף כי כאשר ישובו המדינות החתומות למלא את ההתחייבויות שלהן תשוב גם איראן לדבוק בהסכם.

אמש קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו למדינות אירופה ליישם את התחייבותן בהסכם הגרעין ולהטיל עיצומים על איראן בעקבות הודעתה שחצתה את רף 300 הקילוגרמים של אורניום מועשר בדרגה נמוכה, מעבר למה שהותר לה בהסכם הבין לאומי.

בטקס יחידות מצטיינות במערך המילואים, אמר נתניהו כי איראן מתקדמת בצעד משמעותי לייצור נשק גרעיני. "כשחשפנו את ארכיון הגרעין הסודי של איראן, אמר, "הוכחנו שכל הסכם הגרעין עם איראן בנוי על שקר אחד גדול. עכשיו אפילו איראן מודה בכך. בקרוב ייחשפו עוד הוכחות שאיראן שיקרה כל הזמן".

הפופולריים