קוריאה הצפונית: ארה"ב קראה לחברות האו"ם לגרש אזרחים שלנו

קוריאה הצפונית: ארה"ב קראה לגרש אזרחים שלנו
משלחתה של פיונגיאנג באו"ם פרסמה הודעה, בה ציינה כי ביום שבו התקיימה פגישת טראמפ-קים, שלחה ארה"ב מכתב לכל חברות האו"ם, בו קראה להן לגרש אזרחים של קוריאה הצפונית העובדים בתחומן. האירוע מגיע לאחר המפגש ההיסטורי בין המנהיגים שנערך בתחילת השבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וקים ג'ונג' און 30.06.19
צילום: צילום: אי-פי

משלחתה של קוריאה הצפונית באו"ם פרסמה הודעה אמש (רביעי), בה ציינה כי ביום שבו נפגשו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, שלחה ארצות הברית מכתב לכל חברות האו"ם בו קראה להן לגרש אזרחים של קוריאה הצפונית העובדים בתחומן. בהודעה האשימה המשלחת את ארצות הברית בעוינות גוברת כלפי קוריאה הצפונית, זאת על אף שממשל טראמפ הצהיר על רצונו בדו-שיח בין המדינות. 

משלחתה של פיונגיאנג לאו"ם הוסיפה כי יש להישמר מניסיונותיה של ארצות הברית לערער את אווירת השלום שנוצרה בעמל רב בחצי האי הקוריאני. הדברים הללו מובאים לאחר הפגישה ההיסטורית בין טראמפ לקים, שנערכה בתחילת השבוע באזור המפורז בין הקוריאות. 

בתחילת הפגישה טראמפ חצה את הגבול לצדו הצפוני לעברו של קים, שהגיע לקראתו ולחץ את ידו. לאחר מכן חצו השניים את הגבול בחזרה לאזור המפורז, שם קיימו פגישה סגורה. טראמפ הזמין את קים לבקר בבית הלבן. קים אמר לטארמפ בעת לחיצת הידיים: "לא ציפיתי לראות אותך כאן. אתה הנשיא האמריקני הראשון לחצות את הגבול".

כלי תקשורת בקוריאה הצפונית דיווחו לאחר הפגישה כי השניים סיכמו לחדש את השיחות בנוגע לפירוז קוריאה הצפונית מנשק גרעיני. לפי דיווח של סוכנות הידיעות הרשמית בצפון קוריאה KCNA, קים וטראמפ הסכימו לשמור על קשר קרוב בעתיד, כדי להביא לפריצות דרך חדשות בנושא פירוז חצי האי ולפיתוח היחסים בין המדינות.  

הפופולריים