איראן נגד בריטניה: דורשים שחרור מיידי של מכלית הנפט

איראן נגד בריטניה: דורשים לשחרר את מכלית הנפט
השגריר הבריטי בטהראן זומן לשיחת נזיפה בעקבות תפיסת המכלית האיראנית, שעשתה את דרכה לסוריה. גורם בממשלת גיברלטר אמר לכאן חדשות כי המכלית נמצאת תחת חקירה של המשטרה ורק בסיומה יוחלט מה יעלה בגורלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מכלית הנפט האיראנית שנעצרה על ידי בריטניה
צילום: צילום: אי-פי

באיראן זועמים על בריטניה, בעקבות עצירת המכלית עם הנפט האיראני בגיברלטר הלילה (שישי). השגריר הבריטי בטהראן זומן לשיחת נזיפה, שבה נאמר לו כי המהלך אינו מקובל על איראן שדורשת את השחרור המיידי של המכלית.

מזכיר המועצה לאבטחת אינטרס המשטר באיראן, מוחסאן רזאי, התבטא היום בנושא, וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי אם הבריטים לא ישחררו את המכלית, יש לנהוג באופן הדדי וללכוד מכלית נפט בריטית כ"צעד תגמול".

גורם בממשלת גיברלטר אמר לכאן חדשות כי המכלית האיראנית, שנעצרה על ידי כוחות מיוחדים של צבא בריטניה בחשד שעשתה את דרכה לסוריה והפרה את האמברגו על המשטר הסורי, נמצאת כרגע תחת חקירה של המשטרה ורק בסיומה יוחלט מה יעלה בגורלה. "נכון לעכשיו המכלית בלב ים, ואנשי הצוות שוהים בה. המכס והמשטרה מבצעים חיפוש על הספינה", אמר הגורם.

הבית הלבן בירך על הפעולה של צבא בריטניה. בהודעה  בטוויטר כתב היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון כי ארצות הברית ובעלות בריתה ימשיכו למנוע מן המשטרים בטהראן ובדמשק להפר את העיצומים שהוטלו על סוריה.

הפופולריים