כבר לא צוחק: הקומיקאי הצרפתי האנטישמי נידון למאסר

לא צוחק: הקומיקאי הצרפתי האנטישמי נידון למאסר
דיידונה נידון לשלוש שנות מאסר, מהן שנתיים בפועל על העלמות מסים בסך מיליון אירו, אך ככל הנראה יבצע עבודות שירות. נוסף למאסר, הקומיקאי ממוצא מוסלמי נקנס בכ-200 אלף אירו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיידונה מ'באלה מ'באלה - צרפתי אנטישמי
צילום: צילום: אי-פי

הקומיקאי האנטישמי והאנטי-ציוני הצרפתי, ממוצא מוסלמי, דיידונה מ'באלה מ'באלה, נידון לשלוש שנות מאסר, מהן שנתיים בפועל על העלמות מסים בסך מיליון אירו מהצגותיו באפריקה. נוסף למאסר, דיידונה נקנס בכ-200 אלף אירו.

למרות גזר הדין, דיידונה ככל הנראה לא ירצה עונש מאסר. מקורות משפטיים בצרפת מסרו כי הקומיקאי האנטישמי ומכחיש השואה לא ייכנס לכלא בסופו של דבר והתביעה הכללית תהיה מוכנה להסכים להמיר את מאסרו בעבודות שירות.

נגד דיידונה הוגשו תביעות רבות על פעילותו והצגותיו האנטישמיות, אך מעולם לא נגזר עליו מאסר בגללן. פרקליטיו טוענים כי מדובר ב"גזר דין פוליטי".

דיודונה עלה לכותרות בגלל הצעדת מוהל היד ההפוכה שלו (הקנל), שהפכה לתופעה בקרב חוגים אנטישמיים בצרפת. בצעירותו בשנות ה-90 הופיע דיידונה בצמד יחד עם אריק סמון, חבר ילדות ממוצא יהודי, במופעי סטנדאפ. לאחר מכן התחיל דיידונה בקריירת סולו מוצלחת, שנבנתה על העיסוק בגזענות ובאנטישמיות בצרפת, ועם הזמן, הביקורת שלו נגד גזענות הפכה לגזענות בעצמה.

הפופולריים