איש דת בכיר באיראן: על בריטניה לחשוש מתגובתנו

איש דת בכיר באיראן: על בריטניה לחשוש מתגובתנו
מוחמד עלי מוסאבי ג'זאירי, התייחס לעצירת המכלית עם הנפט האיראני סמוך למצר גיבלרטר: "זו הייתה פעולה לא חוקית של בריטניה". שגריר בריטניה באיראן זומן לשיחה בטהראן, שבה נדרש שחרור המכלית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המכלית האיראני בגיבלרטר 05.07.19
צילום: צילום: אי-פי

איש דת בכיר באיראן, מוחמד עלי מוסאבי ג'זאירי, תקף את הבריטניה היום (שבת) ואמר: "על בריטניה לחשוש מתגובתה של טהראן". ג'זאירי התייחס לעצירת מכלית הנפט האיראנית בידי בריטניה סמוך למצר ג'יבלרטר אתמול, וטען כי מדובר בפעולה לא חוקית. 

בעקבות האירועים שגריר בריטניה באיראן זומן אתמול למשרד החוץ בטהראן, שם נאמר לו כי על בריטניה לשחרר מיד את המכלית, לאחר שהתברר שהשתלטות עליה נעשתה לבקשת ארצות הברית. המכלית, שאורכה יותר 300 מטרים, נשאה נפט לבית זיקוק בסוריה - הכלול ברשימת הגופים והמוסדות הסוריים שהוטלו עליהם עיצומים בינלאומיים. 

בבית הלבן בירכו על הפעולה של צבא בריטניה. היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון כתב בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר ב-"חדשות מצוינות". לדבריו, ארצות הברית ובעלות בריתה ימשיכו למנוע מן המשטרים בטהראן ובדמשק להפר את העיצומים שהוטלו על סוריה.

באיראן זעמו על הפעולה. מזכיר המועצה לאבטחת אינטרס המשטר באיראן, מוחסאן רזאי, התבטא אתמול בנושא, וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי אם הבריטים לא ישחררו את המכלית, יש לנהוג באופן הדדי וללכוד מכלית נפט בריטית כ-"צעד תגמול".

הפופולריים