אסון הצוללת הגרעינית ברוסיה: המלחים הובאו לקבורה

אסון הצוללת הגרעינית ברוסיה: המלחים נקברו
נשיא רוסיה העניק לארבעת הקצינים שנספו אות "גיבור רוסיה", העיטור הגבוה ביותר במדינה. לשאר המלחים העונק אות "מסדר האומץ". סיבת השריפה בצוללת הגרעינית סווגה כסוד מדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההלוויה ברוסיה
צילום: רויטרס

פרשת השריפה בצוללת הרוסית: בסנקט פטרסבורג הובאו היום (שבת) למנוחות 14 ההרוגים בשריפה שאירעה בצוללת הגרעינית השבוע. הלוויה התקיימה בנוכחות בני משפחה מעטים וכוחות צבאיים. נסיבות השריפה עדיין לא ברורות לחלוטין והוגדרו על ידי השלטון "סוד מדינה".

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, העניק אתמול לארבעת הקצינים שנספו את אות "גיבור רוסיה" - העיטור הגבוה ביותר במדינה. שאר המלחים קיבלו את אות "מסדר האומץ". ביום חמישי, על פי הדיווחים ברוסיה, שר ההגנה סרגיי שויגו נפגש עם הנשיא ולדימיר פוטין ודיווח לו כי על הצוללת שנפגעה נמצא כור גרעיני.

באותו היום אישר הקרמלין כי הצוללת הייתה גרעינית, זאת שלושה ימים לאחר השריפה. לדברי שויגו, הכור הוא מבודד ולא נפגע בשריפה שגרמה למותם של אנשי הצוות. שויגו צוטט באתר הקרמלין: "הציוד הגרעיני על מתקן זה (הצוללת) מבודד לחלוטין ואין בו נוכחות אנושית. בנוסף, אנשי הצוות ביצעו פעולות שאיפשרו להגן על הציוד הגרעיני והוא נמצא במצב תקני לחלוטין".

הפופולריים