בכירים איטלקים לבכירים רוסים: "אירופה חדשה חייבת להיות קרובה לרוסיה"

בכיר איטלקי: "אירופה חייבת להתקרב לרוסיה"
תחקיר של אתר "BuzzFeed" חושף הקלטה של פגישה בין עוזרו של השר מתאו סלביני האיטלקי, שעומד בראש מפלגת לגה, לבין אנשי עסקים רוסים שמציעים להזרים למפלגה כספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר האיטלקי מתאו סלביני עם חולצה של פוטין
צילום: צילום: ללא

האם ברוסיה פועלים כוחות לערעור מעמדן של המדינות החזקות באיחוד האירופי? סוג של עדות לכך מספקת הקלטה שמתפרסמת היום (רביעי) באתר החדשות "BuzzFeed", ובה נשמעים בכירים רוסים ובכירים איטלקים דנים בתמיכה כספית של תאגידי הנפט הרוסיים במפלגת הימין הקיצוני של שר הפנים האיטלקי מתאו סלביני.


בהקלטה נשמע מקורבו של השר סלביני, ג'יאנלוקה סאביוני, משוחח עם גורמים מהממשלה הרוסית על תמיכה כלכלית במפלגת "לגה" ועל הקמת ברית בין מוסקווה למפלגות פרו-רוסיות באיטליה. "אירופה חדשה חייבת להיות קרובה לרוסיה", נשמע סאביוני אומר בהקלטה.

יש לציין כי עסקה מסוג זה, שאודותיה נשמעים הבכירים האיטלקים והבכירים הרוסים דנים, מהווה עבירה חמורה על חוקי הבחירות באיטליה. כל זאת על רק הבחירות לפרלמנט האירופי, שנערכו במאי האחרון.

בינואר האחרון נרשם עימות חריף בין ממשלת איטליה לאחת מהמדינות החזקות באיחוד האירופי - צרפת. המשבר החל כשמנהיג מפלגת השלטון הימנית באיטליה, לואיג'י די מאיו, הטיל על צרפת אחריות למשבר ההגירה באירופה ואף הכריז שמפלגתו מוכנה לסייע לתנועת "האפודים הצהובים" שעומדת מאחורי המחאה החברתית בצרפת. בעקבות האמירות הללו, שהצטרפו להתבטאויות חריפות נוספות מצד בכירים במפלגה, משרד החוץ הצרפתי זימן את שגריר איטליה במדינה לנזיפה.

שר הפנים מתאו סלביני אמר אז כי הוא מקווה שהעם הצרפתי לא יבחר במפלגתו של הנשיא הצרפתי, עמנואל מקרון, בבחירות לפרלמנט האירופי. סלביני כינה את מקרון "נשיא נוראי", והוסיף כי "העניין הוא לא העם הצרפתי, אלא מקרון – שמדבר הרבה אבל משיג מעט".

הפופולריים