תחקיר: ראשי הלייבור טייחו מקרי אנטישמיות

תחקיר: ראשי הלייבור טייחו מקרי אנטישמיות
לפי הדיווח ב-BBC, גורמים בסביבתו של מנהיג המפלגה ג'רמי קורבין ניסו להוביל להקלה בסנקציות נגד פעילים במפלגה שהתבטאו בצורה אנטישמית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהיג לייבור ג'רמי קורבין
צילום: צילום: AP

גורמים בסביבתו של מנהיג מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, ניסו לחבל בניסיונות להתמודד עם האנטישמיות במפלגת הלייבור הבריטית, כך פורסם הערב (רביעי) בתחקיר בערוץ BBC הבריטי. לפי התחקיר, הגורמים ניסו להוביל להקלה בסנקציות נגד פעילים במפלגה שהתבטאו בצורה אנטישמית. בנוסף הם ניסו להשפיע על הרכב ועדת המשמעת שדנה במקרים הללו. כמו כן, משרדו של קורבין הורה להעביר אליו את התלונות כדי "לטפל בנושא", אך מתוך 1000 תלונות שהועברו, רק 15 פעילים הודחו מהמפלגה.

בשבוע שעבר פתח גוף רשמי ממשלתי בבריטניה בחקירה על מנת לברר האם מפלגת הלייבור הפלתה יהודים. ועדת השוויון וזכויות האדם בממלכה המאוחדת הודיעה כי השיקה חקירה רשמית נגד מפלגת הלייבור הפלתה באופן בלתי חוקי אנשים או הטרידה אותם אך ורק בשל היותם יהודים. מאז הושעה חבר נוסף במפלגה לאחר חשיפה של הקלטות שבהן אמר דברים אנטישמיים.

ממפלגת הלייבור מסרו בתגובה כי הם: "דוחים מכל וכל טענה כי המפלגה היא אנטישמית. אנו עומדים בסולידריות עם העם היהודי, ואנו נוקטים בפעולה מכרעת כדי לעקור את הסרטן החברתי של האנטישמיות מהתנועה והחברה שלנו".

הרב הראשי של בריטניה, הרב אפרים מירביס כתב בתגובה לתחקיר: "לא מדובר כבר במקרה שבו הנהגת המפלגה לא נלחמת באנטישמיות - אלא מצב שבו היא כבר חלק מהתופעה".

הפופולריים