למרות האיום האמריקני: מערכת S-400 הגיעה לטורקיה

למרות האיום האמריקני: ה-S-400 הגיעה לטורקיה
משלוח של המערכת המתקדמת להגנה אווירית הגיע אתמול מרוסיה. ארה"ב איימה בעבר כי תטיל סנקציות על טורקיה אם תקבל את המשלוח. משרד ההגנה באנקרה הודיע כי מטוס מטען רוסי רביעי נחת בנמל תעופה סמוך לבירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חלק ממערכת S-400 שמגיעה לטורקיה
צילום: צילום: אי-פי

טורקיה קיבלה לידיה אתמול (שישי) מרוסיה עוד משלוח של מערכות הגנה אווירית מתקדמות מדגם S-400. זאת למרות המתיחות מול ארצות הברית, שאיימה כי תטיל סנקציות על טורקיה אם תקבל את המשלוח הרוסי. משרד ההגנה באנקרה הודיע כי מטוס מטען רוסי רביעי נחת בנמל תעופה סמוך לבירה.

אתמול הודיעה טורקיה על קבלת הרכיבים הראשונים של מערכת ההגנה הרוסית. גורם רשמי במוסקווה מסר כי אספקת המערכות תימשך על פי לוח הזמנים שנקבע בעסקה. הממשל בוושינגטון לא הגיב לפי שעה רשמית  על ההתפתחויות. 

בשבוע שעבר דווח בטורקיה כי צוות טכני מטעם רוסיה יגיע עם הסוללות כדי לפקח על התקנתן. שר החוץ הטורקי מבלוט צ'אבושאולו, אמר במהלך ביקורו בארצות הברית בחודש אפריל כי "עסקת אספקת מערכות S-400 על ידי הרוסים היא בגדר דבר חתום, שאי אפשר לבטלו. יחסי טורקיה עם רוסיה אינם חלופה לברית של אנקרה עם האיחוד האירופי ונאט"ו".

טורקיה חתמה עם רוסיה על העסקה כבר בספטמבר 2017, אז הרכש נאמד במיליארדי דולרים. מדובר במערכת יירוט כלי טיס מתקדמת הפועלת עם טילי קרקע-אוויר. מדובר בעסקת נשק ראשונה מסוגה בין טורקיה לרוסיה, והיא גם המשמעותית ביותר של אנקרה עם מדינה שאינה נמנית עם ברית נאט"ו.

הפופולריים